Kontakty:

Eduard Revaj
Předseda klubu
e-mail: info@revaj.cz

telefon: 604 859 130


Pavel Zuna

Sekretář klubu
e-mail: pavel.zuna1@seznam.cz
telefon: 602 965 837

Bc. Robert Műhlfait

Hospodář klubu
e-mail: milfi@centrum.cz
telefon: 605 209 850


Ing. Michal Rapavý

Sportovní ředitel klubu
e-mail: michal.rapavy@centrum.cz
telefon: 724 962 006


Vladimír Týbl
Vedoucí "B" mužstva
e-mail: cfradobylb@seznam.cz

telefon: 603 448 695


Jakub Rusý

Zástupce vedoucího "B" mužstva
e-mail: cfradobylb@seznam.cz

telefon: 724 030 651CF Radobýl Litoměřice, o.s.

Lidická 12

Litoměřice

412 01

cfradobyl@seznam.cz

 

Oficiální stránky CF Radobýl Litoměřice

 
 

Mistrovská utkání

2. liga - "západ" futsalu FIFA

SEMIFINÁLE Play-off - 2. zápas

CF Radobýl Litoměřice - SK Indoss Plzeň - 5:6 po prodloužení (4:4)

Branky: 29., 42. Grunert J., 31., 38. Rapavý M., 37. Tichý - 12. Myslík, 18., 38. Kovácz, 40., 48. Holý.

ŽK: 32. Grunert J., 42. Tichý - 26. Holý.

ČK: 42. Tichý.

Rozhodčí: Kaštánek, Mráz

Delegát: Nepil

Diváků: 150

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Hanzl, Vacek, Tichý, Koláček, Rapavý Michal, Novotný, Grunert Jakub, Rosocha

Sestava Indoss: Chrž - Myslík, Vnuk, Štverák, Spörl, Kovacz, Kučera, Holý, Mižár, Böhm

Hodnocení utkání:

SEMIFINÁLE Play-off - 1. zápas

SK Indoss Plzeň - CF Radobýl Litoměřice 7:6 (4:1)

Branky: 1´ Kovács (Štverák), 7´ Vnuk (Mižár), 8´ Vnuk , 20´ Kovács (Štverák), 27´ Kovács, 37´ Štverák (Holý), 38´ Kovács (10 m kop) - 18´ Grunert J. (Kurek), 21´ Tichý (Novotný), 23´ Hanzl, 24´ Tichý (Novotný), 27´ Tichý, 31´ Vacek (Hanzl)

ŽK: Blažek, Kovács - Grunert L., Tichý, Novotný, Grunert J.

Rozhodčí: Hanzlík, Hofmann, Říha

Delegát: Svoboda, Chyba

Diváků: 30

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Hanzl, Vacek, Tichý, Knapík, Rapavý Michal, Novotný, Grunert Jakub

Hodnocení utkání:

K prvnímu utkání s favoritem celého play off jsme jeli s cílem potrápit Plzeň a uhrát co nejlepší výsledek. První poločas nám ale vůbec nevyšel, a domácí nás převyšovali ve všech směrech, zaslouženě vedli 4:1. Do druhé půle jsme ale na soupeře vlétli, začali je presovat na jejich půlce a skóre otočili ve svůj prospěch. Nakonec jsme si mohli odvézt cenné vítězství a ujmout se v sérii vedení když vyrovnávací branka domácích padla až v 37. minutě, poté v 38. minutě z nařízeného 10 metrového kopu po šestém faulu pečetil konečné skóre pro domácí hattrickem kanonýr Kovács, který byl jednoznačně nejlepším hráčem Plzně a byl téměř u všech gólových akcí svého týmu. 7 vteřin před koncem normální hrací doby jsme dostali výhodu 10 metrového kopu, ale Jakub Grunert mířil bohužel mimo. Škoda, mohli jsme si vynutit alespoň prodloužení a zápas pořádně zdramatizovat. (zhodnotil hrající Michal Rapavý)

Utkání mělo náboj, vysoké tempo, padalo hodně krásných branek, chyběla tomu pouze divácká kulisa, do haly Slávie si nenašlo cestu moc příznivců futsalu. Myslím si, že jsme odehráli slušné utkání, škoda, že jsme vedení neudrželi a nezaskočili tak favorizované domácí. Výborně zahrál mladíček Tichý, který se blýskl hattrickem. Jinak za druhý poločas zaslouží pochvalu celý tým. Teď budeme hrát na domácí palubovce v Lovosicích, v neděli 11.4. od 17 hod., kde chceme zvítězit a ještě se vrátit do Plzně. Věříme, že nás přijdou podpořit naši fanoušci a doženou nás k vítězství.

22. kolo:
SK Kladno - CF Radobýl Litoměřice 6:3 (5:2)

Branky: 5´ Vymětalík, 8´ Vašák, 10´ Mařík, 16´ Vašák, 18´ Zapletal, 27´ Vymětalík - 15´ vlastní, 19´ Grunert J., 26´ Hanzl

Rozhodčí: Melničuk, Vaněk

Delegát: Lobo

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Hanzl, Koláček, Tichý, Novotný, Rapavý Michal, Grunert Jakub

Hodnocení utkání:

V posledním kole jsme zajížděli k druhému celku tabulky na Kladno už s jistotou postupu do play off, kde se utkáme s mistrem po základní části SK Indoss Plzeň. Semifinálová série se hraje na dvě vítězná utkání, kdy výhodu domácího prostředí v prvním a třetím utkání má lepší celek po základní části, tedy Plzeň. Druhou semifinálovou dvojici tvoří SK Kladno a FK Mladá Boleslav. Postupující týmy do finále musí být známy do 12.4.2010. Vítěz play off postoupí do první ligy futsalu FIFA.

V tomto utkání proto dostali příležitost hráči širšího kádru, opory týmu dostali volno. V brance chytal Marián Rapavý, legenda sálové kopané v litoměřickém okrese a nyní trenér mužstva, a i přes šest obdržených branek svůj tým vícekrát podržel. Po většinu utkání měli kladenští více míč v držení, jedná se o mladý tým, kdy si hráči neustále mění své pozice na palubovce, svým pohybem tak soupeře dostávají pod tlak. O jejich stylu hry jsme věděli, v prvním vzájemném utkání v domácím prostředí jsme je ubránili a zvítězili 4:2. Tentokrát nám ale nevyšel první poločas, díky chybám v obraně a nedůslednému bránění zaslouženě domácí vedli po půli 5:2.

Druhý poločas už jsme hráli více zodpovědněji a několikrát jsme domácí zatlačili a vytvořili si řadu dobrých brankových příležitostí. Bohužel jsme je nedokázali využít a tak už jen padla na obou stranách jedna branka a tak konečné skóre zápasu bylo 6:3 ve prospěch Kladna. (zhodnotil nehrající Michal Rapavý)

Nyní se už soustředíme na play off, v kterém nemáme co ztratit a budeme chtít aspiranta na postup do první ligy potrápit. Uvidíme jaký výsledek si přivezeme z prvního utkání v Plzni. Indoss v domácím prostředí za celou sezónu neztratil jediný bod. Vzájemná bilance hovoří také pro Indoss, když jsme v obou utkání podlehli 8:5 a v domácím prostředí 4:3. V první sezóně ve druhé lize futsalu je to pro nás velký úspěch a čest zahrát si play off. Určitě se pokusíme uhrát co nejlepší výsledek. Těšíme se zejména na domácí utkání a věříme, že Plzeň před vlastními fanoušky dokážeme porazit. Termín domácího utkání bude včas upřesněn. (doplnil Pavel Zuna)

21. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - Slavia TU Liberec 8:5 (4:1)

Branky: 3´ Hanzl (pen.), 9´ Hanzl (Grunert J.), 13´ Knapík (pen.), 20´ Grunert J. (10 m), 22´ Vacek, 23´ Vacek (Grunert J.), 34´ Tichý (Knapík), 36´ Vacek (Rapavý Michal) - 15´ Kubeš, 24´ Kubeš, 27´ Bobek, 28´ Bobek, 39´ Tunák

Rozhodčí: Říha, Houdek

Delegát: Popek

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Grunert Jakub, Rosocha, Hanzl, Koláček, Tichý, Knapík, Novotný, Vacek, Rapavý Michal

Hodnocení utkání:

V posledním domácím zápase jsme přivítali tým Slavie TU Liberec, tedy poslední celek tabulky, který měl již před utkáním jistotu sestupu do divize. První vzájemný duel jsme v Liberci prohráli 3:5 a navíc jsme věděli, že se v případě výhry přiblížíme závěrečným bojům v play off o postup do první ligy, do kterého postupují první čtyři týmy tabulky po základní části, takže nic jiného než vítězství jsme si nepřipouštěli. Od úvodních minut jsme hráli aktivně a soupeře dokázali zatlačit. Ten naše útočné akce většinou zastavoval fauly, po jednom z nich se v 3. minutě postavil k pokutovému kopu Hanzl a jako správný kapitán poslal náš celek do vedení - 1:0. V 9. minutě opět Hanzl nechytatelnou střelou bodlem vymetl hostujícímu brankáři šibenici - 2:0. Ve 13. minutě po dalším nedovoleném zákroku na pronikajícího Rosochu nařídili rozhodčí další pokutový kop, k němu se postavil Knapík a zvýšil na 3:0. Do poločasu se sice libereckým zásluhou Kubeše podařilo snížit, ale ve 20. minutě po šestém faulu hostů upravil poločasové skóre Jakub Grunert z 10 metrového kopu, když jesličkami nedal brankáři šanci - 4:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v pohodovém rozpoložení, chtěli jsme přidat další branky a pobavit naše věrné fanoušky útočným futsalem. To se nám ze začátku také dařilo, když ve 22. a 23. minutě skóroval Vacek. Pak jsme, ale zcela nepochopitelně přestali hrát, a díky nedůslednému bránění nechali soupeře snížit třemi brankami v rozmezí čtyř minut, takže v 28. minutě byl stav 6:4. Pak jsme se srovnali a hráli zodpovědně zezadu, a výborně hrající Tichý svojí premiérovou brankou v sezóně zvýšil po krásné akci na 7:4. Při power play hostů ještě prostřelil chytajícího hráče z pole a zkompletoval tak svůj hattrick Vacek a bylo rozhodnuto - 8:4. V 39. minutě už jen zmírnil konečné skóre Tunák - 8:5. (zhodnotil zápas hrající Michal Rapavý)

S domácí palubovkou a fanoušky jsme se rozloučili vítězstvím, takže jsme spokojeni. Po celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Teď už jen budeme čekat jak dopadnou zápasy poslední kola. Vše ale máme ve svých rukou, v případě, že alespoň remizujeme na Kladně, kde hrajeme poslední 22. kolo v pátek od 20 hod., můžeme se těšit na play off.


20. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - FC Dalmach Turnov 3:0 (2:0)

Branky: 4´ Knapík (Novotný), 7´ Knapík (Hanzl), 35´ Rosocha (Knapík)

Rozhodčí: Švagr, Brejník

Delegát: Nepil

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Rapavý Marián, Ekrt - Grunert Lukáš, Grunert Jakub, Rosocha, Hanzl, Koláček, Tichý, Knapík, Novotný

Hodnocení utkání:

K dalšímu utkání k nám přijel Turnov, který je především v domácím prostředí velmi silný, sami jsme se o tom přesvědčili a odvezli si vysokou porážku 2:8 z prvního vzájemného utkání. Proto jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a chtěli soupeři porážku vrátit. Hned od úvodu zápasu jsme měli více ze hry, tento tlak korunoval dvěma góly Knapík. Nejprve ve 4. minutě po narážečce s Novotným prostřelil turnovského brankáře mezi nohy. A potom v 7. minutě po rychlém brejku vzal zakončení sám na sebe a bodlem nedal brankáři šanci - 2:0. První půle byla v naší režii a byla jen škoda, že jsme nepřidali další branky. Šance bohužel zůstaly nevyužity, nebo skončily pouze na konstrukci branky, dokonce nám rozhodčí jednu branku neuznali k údajnému autu.

Druhá půle již byla vyrovnanější, ale soupeř nedokázal skórovat a tak náš brankář Rapavý zaslouženě udržel čisté konto, když nás několikrát dobrými zákroky podržel. Navíc v 35. minutě vybojoval míč Rosocha a po akci Jakuba Grunerta ve spolupráci s Knapíkem zakončoval do prázdné branky právě Rosocha, který podpořil rychlý útok a bylo rozhodnuto - 3:0.

Kluci zahráli skvěle, po většinu utkání byli lepším týmem a nebýt špatného zakončení, mohli jsme vyhrát i větším rozdílem. Navíc jsme v druhé půli měli téměř 10 minut hrozbu 6. faulu, po kterém by následoval 10 metrový kop, ale výbornou obranou jsme dokázali utkání čistě dohrát. K atmosféře utkání přispěli hostující fanoušci, kteří celé utkání podporovali svůj tým. Naše hráče to také vyhecovalo, takže předvedli bojovný, a opět týmový výkon na jaký jsme zvyklí v domácím prostředí. Ziskem tří bodů jsme si upevnili páté místo v tabulce. (zhodnotil utkání nehrající hráč Michal Rapavý)

V dalším kole hrajeme naposledy v letošní sezoně před vlastními diváky, a to již tento pátek od 20:30 hod. v lovosické hale Chemik. Přivítáme poslední tým druholigové tabulky Slavii TU Liberec, který už nemá šanci se zachránit a má jistý sestup do divize. První vzájemný duel skončil vítězstvím vysokoškoláků 5:3. Soupeři budeme chtít vrátit porážku a rozloučit se tak s domácím prostředím vítězstvím. Navíc pro naše fanoušky máme připraveno, 100 piv zdarma v restauraci uvnitř haly a slosovatelné vstupenky o poločasovou soutěž, kdy výherce dostane klubové tričko CFR. Přijďte nás podpořit, zafandit si a podívat se na kvalitní futsalové utkání.(dodal sekretář klubu Pavel Zuna)


19. kolo:

FK Mladá Boleslav - CF Radobýl Litoměřice 5:4 (4:3)

Branky: 4´ Krejčík, 5´ Jurčovský, 15´ Krejčík, 15´ Remenec, 21´ Sopko - 2´ Vacek (Rosocha), 11´ Novotný (Koláček), 17´ Grunert Jakub, 40´ Rosocha (Novotný)

Rozhodčí: Hanzlík, Lasch

Delegát: Hora

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Grunert Jakub, Rosocha, Hanzl, Koláček, Tichý, Knapík, Vacek, Novotný

Hodnocení utkání:

V tomto kole jsme zajížděli k čtvrtému celku tabulky, šlo tedy o přímý boj o závěrečné play off soutěže, do kterého postupují první čtyři celky a vítěz postupuje do první ligy. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, když ve 2. minutě po rozehrávce přímého kopu vsítil úvodní branku Vacek. Ve 4. minutě byl proti nám nařízen po faulu na střílejícího hráče pokutový kop, který se štěstím proměnil domácí hráč Krejčík. V následující minutě dostali domácí výhodu trestného kopu za údajné hraní rukou našeho brankáře mimo pokutové území a z nacvičeného signálu skóroval Jurčovský. V 11. minutě krásně uvolnil Koláček Novotného, který samostatný nájezd s přehledem zakončil vyrovnávací brankou na 2:2. Bohužel v 15. minutě přišla zbytečná ztráta míče v útočné fázi a z rychlého protiútoku mazácky zakončil přečíslení 2 na 1 opět Krejčík, který jednoznačně patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Během pouhých několika vteřin, hned po rozehrávce, domácí hráči udeřili po čtvrté, autorem gólu na 4:2 byl mladoboleslavský Remenec. Do poločasu se nám ještě podařilo snížit na 3:4 brankou z 10 metrového kopu nařízeného po 6. faulu domácích, když nekompromisní střelou pod břevno skóroval Jakub Grunert. První poločas nabídl spoustu šancí, hrál se pohledný futsal, když ozdobou bylo 7 branek, takže se solidní návštěva měla na co koukat.

Do druhé půle nám vůbec nevyšel vstup a hned v prvním střídání jsme se dostali podtlak, který vyvrcholil obtočením kanonýra Sopka kolem našeho beka, a křižnou střelou nedal Kurkovi šanci. Celý druhý poločas jsme se snažili o vyrovnání, bohužel i naše stoprocentní šance jsme nedokázali využít. Domácí navíc nastřelili dvakrát konstrukci branky. Druhá půle patřila především brankářům, když nás několikrát podržel dobře chytající Kurek. Snížení přišlo až 20 vteřin před koncem utkání při závěrečné power play. Na vytoužený bod jsme již tedy nedosáhli.

Odehráli jsme celkem dobré utkání s adeptem na postup do první ligy, škoda zbytečných chyb a opět nevyužitých šancí.


18. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - SK Alfa Liberec 6:4 (2:0)

Branky: 4´ Novotný (Hanzl), 12´ Vacek, 24´ Koláček, 25´ Hanzl, 29´ Műhlfait (Vacek), 40´ Knapík (Novotný) - 22´ Jiroušek, 28´ Kužela, 30´ Vrabec, 36´ Jiroušek

Rozhodčí: Janeček, Hanzlík

Delegát: Maurer

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Rosocha, Hanzl, Koláček, Tichý, Knapík, Műhlfait, Vacek, Novotný

Hodnocení utkání:

Do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve 4. minutě Novotný dorazil míč do odkryté branky - 1:0. Ve 12. minutě přidal další branku po individuální akci a zakončení nezvykle pravou nohou Vacek a zdálo se, že utkání bude v naší režii a s chutí utkání dohrajeme. V prvním poločase už se nám nepodařilo navýšit skóre a i přes několik vyložených brankových příležitostí se šlo do kabin za stavu 2:0. Zejména vyřešení rychlých protiútoků a samostatných nájezdů nám dělalo velké problémy.

Do druhé půle jsme šli s taktikou nedostat rychlou branku a naopak další přidat, což se nám bohužel nepovedlo a v 22. minutě přišlo snížení na 2:1. Pak jsme v rozmezí dvou minut zvýšili na 4:1, když se trefil nováček v týmu Koláček a kapitán Hanzl, který protančil celé hřiště a umístěnou střelou nedal brankáři šanci. V 28. minutě snížil Kužela na 4:2, ale hned v zápětí umístěnou střelou Műhlfait upravil skóre na 5:2. Soupeři jsme opět dovolili se přiblížit dokonce na rozdíl jediné branky, když nejprve v 30. minutě Vrabec a ve 36. minutě Jiroušek dokázali překonat jinak dobře chytajícího Kurka - 5:4. Hosté zkusili hrát power play, ale byli jsme to my co skórovali, když ve 40. minutě Novotný našel Knapíka a ten ve skluzu do opuštěné branky soupeře pečetil na konečných 6:4, zhodnotil zápas zraněný hráč Michal Rapavý.

Tímto výsledkem jsme se udrželi ve hře o play off a definitivně se zachránili v soutěži, navíc máme vítěznou sérii 4 utkání v řadě. Kluci zahráli dobře a myslím si, že zaslouženě vyhráli. Základem byla dobrá obrana a týmový duch, kvalitně zachytal Kurek, výborně zahrál Novotný a svojí šanci navíc využil dobře hrající Koláček. Vzhledem k tomu, že nás trápí zranění hráčů základní sestavy, dostanou v následujících utkáních šanci hráči z širšího kádru. K dalšímu těžkému utkání jedeme v pátek 5.3. do Mladé Boleslavi, kde se utkáme v přímém souboji o play off s domácím celkem, který je aktuálně na 4. místě tabulky a jejich cílem je jednoznačně postup do play off, dokonce se netají ambicemi postoupit do první ligy, dodal sekretář klubu Pavel Zuna.

17. kolo:

Balticflora United Teplice - CF Radobýl Litoměřice 4:9 (1:3)

Branky: 14´ Moško, 23´ Sedlák, 25´ Salák, 37´ Salák - 10´ vlastní, 11´ Šimáček (Novotný), 16´ Vacek (Hanzl), 27´ Knapík (Šimáček), 29´ Vacek (Hanzl), 34´ Novotný (Grunert Jakub), 35´ Műhlfait (Grunert Lukáš), 39´ Vacek (Hanzl), 40´ Grunert Lukáš

Rozhodčí: Milner, Nagy

Delegát: Poppr

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Rosocha, Műhlfait, Šimáček, Grunert Jakub, Knapík, Vacek, Novotný, Hanzl

Hodnocení utkání:

„Do derby jsme sice vstoupili vlažně, soupeř byl častěji u míče, ale byli jsme to my, kdo hrozil z brejků. Vedení jsme se ujali v 10. minutě po nešťastném zásahu domácího hráče, který tečoval střelu Rosochy. A vzápětí dokázal zvýšit Šimáček. Pak domácí sice snížili, ale do dvoubrankového vedení nás dostal po krásné kombinační akci celé čtveřice Vacek," vrací se k utkání nehrající Michal Rapavý a pokračuje:

„Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, ale tutovku jsme spálili my. Proto přišel trest v podobě vyrovnání, kdy se během dvou minut prosadili zkušení futsalisté Sedlák se Salákem, ještě nedávno oblékající dres prvoligové Balticflory. Naštěstí jsme se tlaku domácích ubránili a v 27. minutě se dostali opět do vedení, když se dělovkou trefil Knapík. Ve 29. minutě jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek a domácí začali hrát power play, ale při ní se v podstatě nedostali do šancí. Naopak my přidali další branky a konečné skóre zápasu stanovil ve 40. minutě Lukáš Grunert střelou přes celé hřiště do prázdné branky.

Po trošku ospalém začátku se kluci dostali do tempa a zápas si užili. Prezentovali jsme se dobrou obranou a rychlými brejky. Střelecky se dokázal prosadit Vacek, který si připsal na konto hattrick. Výhra v derby se cení, navíc jsme se vzdálili soupeřům ze spodku tabulky.

Kaňkou je ale zranění kanonýra Honzy Šimáčka, který bude muset podstoupit operaci zraněného kolena a tím pádem pro něj tato sezona předčasně skončila. Doufejme, že rekonvalescence proběhne v pořádku a bude se moc zapojit v příštím ročníku. Všichni mu samozřejmě přejeme brzké uzdravení", dodává sekretář Pavel Zuna.


16. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - RSC Čechie Slaný 11:7 (4:3)

Branky: 1´ Šimáček, 10´ Šimáček, 15´ Knapík (Grunert L.), 20´ Vacek (Hanzl), 21´ Knapík (Šimáček), 31´ Šimáček (Knapík), 32´ Knapík, 35´ Šimáček, 38´ Knapík (Šimáček), 39´ Hanzl (Grunert J.), 40´ Novotný (Šimáček) - 1´ Polák, 16´ Kvapil, 16´ Polák, 28´ Špeta, 29´ Jiránek, 31´ Špeta, 38´ Urban

Rozhodčí: Hofmann, Šifalda

Delegát: Procházka

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Rosocha, Hanzl, Šimáček, Grunert Jakub, Knapík, Rapavý Michal, Vacek, Novotný

Hodnocení utkání:

„Do utkání jsme vstoupili výborně a rychle skórovali. Hostům se ale podařilo ještě v první minutě srovnat. Potom jsme odskočili na rozdíl dvou branek, ovšem další šance zůstaly nevyužity a přišel trest v podobě vyrovnání na 3:3. Do poločasu se nám ale ještě povedlo dát vedoucí branku," vrací se k utkání kouč Michal Rapavý a pokračuje:

„Druhá půle začala jako ta první a dobře hrající Knapík zvýšil na 5:3. Jenže pak jsme přestali s aktivní hrou, soupeř vycítil šanci a otočil skóre ve svůj prospěch na 6:5. Po time outu jsme se srovnali a rychle přišlo vyrovnání, když hattrick dokázal završit Šimáček. Přidali jsme další branky, již na 8:6 zvýšil opět Šimáček, ale hned po vstřelené brance přišel náš šestý faul a soupeř snížil z 10 metrového kopu na 8:7. Hosté zkusili power play, ale tu jsme výborně ubránili a přidali další dvě branky. V závěru pečetil na konečných 11:7 Novotný."

„Utkání se muselo líbit divákům, protože padalo hodně branek, avšak místo snadného vítězství z toho udělali kluci zbytečné drama. Nakonec jsme v přestřelce uspěli a to hlavně díky výborně hrající útočné dvojici Knapík - Šimáček, která vstřelila shodně po čtyřech brankách. Za vítězstvím nás opět hnali výborní diváci, za to jim patří velké poděkování," vysekl pochvalu divákům sekretář Pavel Zuna.


15. kolo:

K-Pedros Tábor CF - CF Radobýl Litoměřice 3:4 (2:0)

Branky: 2´ Stejskal, 15´ Voneš, 31´ Čech - 26´ Vacek (Grunert Jakub), 30´ Vacek (Műhlfait), 36´ Šimáček, 37´ Novotný (Knapík)

Rozhodčí: Vaněk, Krupa

Delegát: Kalina

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Rosocha, Műhlfait, Šimáček, Grunert Jakub, Knapík, Rapavý Michal, Vacek, Novotný

Hodnocení utkání:

„Po dvou porážkách jsme se utkali s Táborem, který měl v tabulce o pouhé dva body méně. Zápas byl pro nás důležitý a naštěstí jsme ho zvládli. V prvním poločase jsme se opět trápili v koncovce, soupeře jsme sice přestříleli a měli více vyložených šancí, ale do kabin jsme odcházeli za nepříznivého stavu 0:2. Výborně zachytal táborský gólman, který domácí podržel a když byl překonán, tak mu několikrát pomohla branková konstrukce," vrací se k utkání hrající asistent trenéra Michal Rapavý a pokračuje:

„Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, začali hrát agresivně a dostali soupeře pod tlak. Po chybné rozehrávce se šťastně dostal k míči Vacek a zavelel k obratu v utkání. Ve 30. minutě opět Vacek srovnal na 2:2. V té době jsme soupeře přehrávali, ale bohužel hned v 31. minutě Čech dostal domácí do vedení 3:2, když po špatném pokrytí při rohovém kopu umístěnou střelou k tyči nedal Kurkovi šanci.

Pokračovali jsme však v aktivní hře a ve 36. minutě Šimáček srovnal. A o minutu později po rychlém brejku našel Knapík nabíhajícího Novotného a ten dovršil obrat v náš prospěch. Domácí poté hráli power play, ale žádnou šanci si nevytvořili.


14. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - SK Indoss Plzeň 3:4 (1:2)

Branky: 19´ Šimáček (Novotný), 34´ Knapík (Šimáček), 37´ Rosocha - 5´ Vnuk (Holý), 6´ Kovács (Vnuk), 24´ Kovács (Holý), 35´ Kovács (Vnuk)

Rozhodčí: Nagy, Blažej

Delegát: Kirilák

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Rosocha, Hanzl, Šimáček, Grunert Jakub, Knapík, Rapavý Michal, Vacek, Novotný

Hodnocení utkání:

„K dalšímu utkání přijel do naší haly tým Indoss Plzeň, který soutěž vede. Soupeř bohužel prodloužil vítěznou sérii na sedm výher v řadě a je adeptem na to, aby se stal mistrem druhé ligy," vrací se k utkání litoměřický kouč Michal Rapavý. „V prvním vzájemném duelu jsme se z Plzně vrátili s porážkou 5:8 a nyní jsme v domácím prostředí chtěli navázat na předchozí zápasy, ale začátek nám nevyšel. Hráli jsme zakřiknutě, čehož kvalitní soupeř dokázal využít a v šesté minutě vedl 2:0. Do poločasu se nám podařilo snížit Šimáčkem, což nám dávalo naději do druhé půle zápas zdramatizovat.

Plzeň ale ukázala kvalitu a opět odskočila o dvě branky. Po snížení na 2:3 v následující minutě přidal čtvrtý gól Plzně kanonýr a reprezentant od 21 let Kovács a ukázal, že je to pan střelec. Touto brankou navíc završil hattrick. Utkání jsme ještě dokázali zdramatizovat. Ve 37. minutě se nejlépe před brankou zorientoval Rosocha a bylo to o jediný gól, ale na vyrovnání jsme už nedosáhli."

Smutný byl z těsné porážky i sekretář oddílu Pavel Zuna. „Chtěli jsme odčinit prohru z posledního kola, bohužel nám nebylo přáno. Plzeň byla na naši hru po taktické stránce perfektně připravená, hrála ze zajištěné obrany, což u tak ofenzivního mužstva nebývá zvykem."

V koncovce zápasu jsme zkusili power play, ale kýženou branku jsme nedali. V dalším kole zajíždíme do Tábora, kde budeme chtít zvítězit a oplatit tak soupeři porážku 2:5 z domácího prostředí," plánuje Zuna.

13. kolo:

FC Arsenal Benešov - CF Radobýl Litoměřice 7:6 (3:4)

Branky: 5´ Šimáček (Hampešť), 7´ Šimáček (Brunclík), 11´ Kilián (Brunclík), 22´ Hampešť, 27´ Žáček (Hampešť), 31´ Žáček (Brunclík), 34´ Brunclík (Kilián) - 6´ Knapík (Grunert Jakub), 9´ Šimáček (Kurek), 10´ Šimáček (Rapavý Michal), 20´Hanzl (Šimáček), 29´ Zuna, 31´ Műhlfait (Grunert Jakub)

Rozhodčí: Krupa, Říha

Delegát: Bydžovský

Diváků: 30

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Lukáš, Műhlfait, Hanzl, Šimáček, Grunert Jakub, Knapík, Rapavý Michal, Zuna

Hodnocení utkání:

„Do Benešova jsme jeli s cílem bodovat, a to se nám bohužel nepovedlo. Domácí nás na začátku zatlačili a ujali se rychle vedení, ovšem na jejich branku jsme ihned dokázali odpovědět. Do poločasu se několikrát měnilo skóre a nakonec jsme do kabin odcházeli s jednobrankovým vedením," vrací se k duelu trenér Michal Rapavý a pokračuje:

„Ve druhé půli jsme chtěli odskočit na rozdíl dvou branek, ale z našich vyložených šancí jsme nedokázali navýšit skóre a domácí nás potrestali. Po našich chybách se dostali do vedení 5:4, nám se sice dvakrát podařilo vyrovnat, ale na poslední trefu jsme i přes závěrečnou power play nedokázali odpovědět.

Přestřelku jsme prohráli a soupeř se na nás bodově dotáhl. Je to ztráta, zápasu by slušela spíše remíza. I když nám chyběli tři hráči základní sestavy, tak nás domácí nepřehrávali, o to více prohra mrzí. Tabulka je totiž neskutečně vyrovnaná."

„V příštím domácím zápase hostíme lídra tabulky, který vyhrál šestkrát v řadě, takže bude nesmírně těžké uspět. Tímto zveme naše fanoušky v pátek do lovosické haly Chemik, začátek utkání je ve 20.30 hodin. Plzeň je adept na postup do první ligy, navíc má ve svém středu několik reprezentantů ČR do 21 let, takže se rozhodně bude jednat o kvalitní futsalový zápas," zve příznivce na zítřejší domácí střetnutí sekretář oddílu Pavel Zuna.


12. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - Andy Liberec 10:3 (3:1)

Branky: 6´ Grunert J. (Hanzl), 16´ Vacek (Hanzl), 19´ Knapík (Šimáček), 28´ Rosocha (Kurek), 32´ Vacek (Rapavý), 33´ Rapavý (Knapík), 35´ Rosocha (Vacek), 38´ Hanzl, 39´ Knapík (Rapavý), 40´ Vacek (Novotný) - 1´ Zeman M., 33´ Zeman M., 35´ Zeman J.

Rozhodčí: Hofmann, Hanzlík

Delegát: Drobný

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Rosocha, Novotný, Hanzl, Šimáček, Grunert Jakub, Knapík, Rapavý Michal, Vacek

Hodnocení utkání:

„Do odvetné části soutěže se nám vstup vydařil, což je hodně důležité vzhledem k vyrovnanosti týmů v tabulce. Proti třetímu celku jsme odehráli dobrý zápas, soupeře vysoko přestříleli a vrátili mu tak porážku z prvního vzájemného střetnutí, kdy jsme prohráli 6:9," neskrývá spokojenost Michal Rapavý a pokračuje:

I když jsme hned v úvodní minutě inkasovali, podařilo se nám do poločasu otočit výsledek. Dlouho jsme se ale nemohli prosadit, hostující brankář byl i přes deset inkasovaných branek nejlepším hráčem Liberce. Ve druhé půli ale už to s proměňováním šancí bylo lepší a postupně jsme navyšovali naše skóre a soupeř nakonec odjel s debaklem."

„Tentokrát jsme se prezentovali týmovým výkonem, který nás zdobí na domácí palubovce a byli za něj náležitě odměněni třemi cennými body. Velmi dobře zachytal Kurek a hattrickem se blýskl Vacek, který nám ale bohužel bude v příštím zápase s Novotným chybět kvůli trestu za čtyři žluté karty v soutěži," říká sekretář oddílu Pavel Zuna a dodává:

„Výsledek je výborný, nakonec přišla vytoužená desítka, takže i diváci se museli bavit a náležitě si to užít. Za jejich podporu jim patří velké poděkování. V dalším kole vyrážíme do Benešova oslabeni, ale chceme tam uspět a upevnit si pozici v tabulce."


11. kolo:
CF Radobýl Litoměřice - SK Kladno 4:2 (1:1)

Branky: 14´ Knapík (Novotný), 21´ Hanzl (Šimáček), 23´ Grunert Jakub (Vacek), 39´ Knapík, - 16´ Chaloupka, 21´ Vincenc

Rozhodčí: Říha, Orálek

Delegát: Bydžovský

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Novotný, Rapavý Michal, Grunert Jakub, Grunert Lukáš, Knapík, Šimáček, Vacek, Hanzl, Kűhn, Rosocha

Hodnocení utkání:

„V posledním utkání letošního roku jsme chtěli doma napravit nepovedená předchozí venkovní utkání. Přivítali jsme soupeře, který má ambice postoupit do první ligy a v tabulce mu patří třetí místo," říká kouč Michal Rapavý a pokračuje: „My jsme potřebovali zvítězit a posunout se opět do klidného středu tabulky. Hosté měli po většinu zápasu míč v držení, byli stále v pohybu a snažili se narušit naši dobře fungující obranu. Čekali jsme na chybu soupeře, která nakonec přišla ve 14. minutě, kdy Novotný vystihl přihrávku, vyslal do šance Knapíka, který otevřel skóre zápasu. V 16. minutě bylo ale srovnáno. Po kombinační akci postupoval Chaloupka ze strany sám na Kurka a zkušeně zavěsil.

Do druhé půle jsme šli se stejnou taktikou, vycházet ze zajištěné obrany a podnikat nebezpečné brejky. Ovšem už po 17 sekundách jsme ztratili v útočné fázi míč, soupeř podnikl rychlý protiútok tři na dva a zakončení s pomocí nešťastné teče obránce skončilo v naší brance. Naštěstí také ještě v úvodní minutě druhé půle udělali hosté taktickou chybu, když dvakrát po sobě přihráli brankáři, takže jsme měli výhodu standardní situace z hranice brankoviště. Šimáček rozehrál na Hanzla a ten střelou mezi nohy brankáře srovnal na 2:2.

Ve 23. minutě, po autovém kopu, nastřelil míč na branku Vacek a míč do sítě Kladna dorazil Jakub Grunert. Na konečných 4:2 při power play soupeře upravil Knapík, který vystihl rozehrávku hostů a postupoval zcela sám na opuštěnou branku soupeře."

„V utkání s Kladnem jsme hráli opět týmově a obětavě, dobře a poctivě v obranné fázi, do které se soupeř těžko dostával. Dokázali jsme s hosty pohybově udržet krok a nabídnuté šance stoprocentně využít. Je to pro nás důležité vítězství a skvělé zakončení letošního roku. Do odvet jdeme s cílem udržet se ve středu tabulky," tvrdí sekretář Pavel Zuna a dodává: „Hned v prvním střetnutí příštího roku hrajeme s Andy Liberec. Bude to v pátek 8. ledna od 20.30 hodin opět v lovosické hale, kde hostíme tým, kterému patří druhé místo v tabulce. Změříme tak síly s dalším adeptem na postup do první ligy. První vzájemný duel skončil vítězstvím soupeře 9:6."


10. kolo:

Slavia TU Liberec - CF Radobýl Litoměřice 5:3 (1:2)

Branky:18´ Houra, 28´ Houra, 29´ Dufek, 36´ Dufek, 40´ Bobek -8´ Hanzl (Vacek), 12´ Šimáček (Knapík), 39´ Grunert Jakub (Rapavý Michal)

Žluté Karty: Husák - Vacek, Grunert Jakub

Červené Karty: Husák - Ø

Rozhodčí: Gryc, Kudrna

Delegát: Bydžovský

Diváků: 120

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Novotný, Rapavý Michal, Grunert Jakub, Grunert Lukáš, Knapík, Šimáček, Vacek, Hanzl, Kűhn

Hodnocení utkání:

9. kolo:

FC Dalmach Turnov - CF Radobýl Litoměřice 8:2 (1:0)

Branky: 9´ Petřík, 24´ Petřík, 27´ Kulhánek, 28´ Petřík, 29´ Krejčík, 31´ Kulhánek, 37´ Mrklas, 39´ Kulhánek - 28´ Hanzl (Rosocha), 32´ Šimáček

Rozhodčí: Vaněk, Kresta

Delegát: Petřík

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Novotný, Rapavý Michal, Grunert Jakub, Rosocha, Knapík, Šimáček, Vacek, Hanzl, Kűhn

Hodnocení utkání:

Další utkání čeká na jediného zástupce regionu v soutěži již dnes 9.12. na půdě liberecké Slavie. „Zajížděli jsme k předposlednímu týmu, chtěli jsme bodovat a tím si upevnit pozici v popředí tabulky. Bohužel domácí ukázali, že jejich výsledky neodpovídají výkonům na hřišti. Hráli dobře zezadu a rychlými protiútoky se dostávali do vyložených šancí," hodnotí utkání trenér Michal Rapavý a pokračuje: „Jen díky našemu brankáři to bylo po poločase pouze 1:0 pro domácí, když chytil tři vyložené šance. Náš tým se sice taky dostával do slibných příležitostí, ale ty zůstaly bohužel nevyužity.

Po změně stran jsme dostali nešťastný gól, když jsme tečovali střelu do protipohybu gólmana. Poté jsme šli tři na jednoho obránce, ale šanci jsme trestuhodně zahodili a vzápětí domácí zvýšili na 3:0. Pak se nám sice podařilo snížit, ale Turnov okamžitě zvýšil na 4:1 a bylo po nadějích. Čtvrtá branka nás položila a zbytečnými fauly jsme soupeři darovali dva 10 metrové kopy, které proměnil. Na domácích bylo vidět, že jdou důsledně za vítězstvím, hráli opravdu dobře. Naproti tomu náš výkon nebyl dobrý, do dobře fungující obrany domácích jsme se těžko prosazovali, bylo to bez pohybu a nápadu, navíc ztrátami míče jsme nabízeli soupeři jednu šanci za druhou. Domácí vyhráli zcela zaslouženě."

„Jelikož jsme nováčkem, je třeba se z prohry poučit a do dalšího zápasu, který hrajeme již ve středu v Liberci s místní Slavií, musíme výkon o 100% zlepšit, abychom mohli pomýšlet na body. Určitě nás nečeká lehký soupeř, poslední dva zápasy liberečtí hráči vyhráli a pomalu se zvedají ze dna tabulky," dodává sekretář Pavel Zuna.


8. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - FK Mladá Boleslav 3:3 (1:1)

Branky: 8´ Rapavý(Šimáček), 34´ Knapík, 40´ Novotný - 17´ Poláček, 27´ Kraus, 40´ Kraus

Rozhodčí: Kresta, Švagr

Delegát: Popek

Diváků: 150

Sestava CF Radobýl: Kurek - Novotný, Rapavý, Grunert Jakub, Rosocha, Knapík, Šimáček, Vacek, Horák, Grunert Lukáš, Hurt

Hodnocení utkání:

„Na utkání jsme se těšili, Mladá Boleslav je ambiciózní tým, který chce postoupit mezi futsalovou elitu, ale věděli jsme, že když se nám podaří zvítězit, upevníme si pozici na předních příčkách tabulky," říká kouč Michal Rapavý a pokračuje:

„K utkání jsme přistoupili zodpovědně, chtěli jsme opět vycházet ze zajištěné obrany a využít brejkové příležitosti. V úvodu nás soupeř sice zatlačil, a po našich chybných rozehrávkách měl i dvě dobré příležitosti, ale Kurek nás podržel. Potom v 8. minutě Šimáček vybojoval míč, přihrál Rapavému, který rozvlnil síť za zády mladoboleslavského gólmana. V první půli měl soupeř mírnou převahu, hrozil po nacvičených signálech z autových a rohových kopů. O těchto herních situacích jsme ale věděli, a poctivě je ubránili. I přesto jsme do poločasu inkasovali."

Po akci hostujícího obránce, který prošel po lajně a po jeho střele z úhlu se odražený míč dostal k Poláčkovi a v 17. minutě bylo srovnáno na 1:1.
Do druhé půle jsme pozměnili sestavu, nově příchozí Lukáš Grunert přinesl do naší hry oživení. Na obou stranách byla řada nevyužitých šancí, které většinou končily na výborně chytajících brankářích. V 27. minutě ovšem soupeř otočil výsledek ve svůj prospěch, po autovém rohu a špatném pokrytí nabíhajícího Krause byl stav 1:2.

Od této chvíle hosté přestali hrát a začali bránit výsledek. Ve 34. minutě ale bylo srovnáno po rychlé akci, kdy si na přihrávku Rosochy za obranu naběhl Knapík a šťastným gólem pomocí teče hostujícího obránce vyrovnal na 2:2.

V poslední minutě přišla přihrávka Jakuba Grunerta přes celé hřiště na Vacka, který přistrčil míč nabíhajícímu Novotnému a ten obloučkem přes brankáře dostal náš tým opět do vedení. Soupeř zkusil power play a do útočení se zapojil i brankář. Do opuštěné branky se nám tentokrát nepovedlo vstřelit uklidňující gól a bohužel, jak to ve sportu bývá, v čase 39:58 přišlo vyrovnání. Po závaru před naší brankou se nejlépe zorientoval Kraus a určil konečné skóre zápasu.

Utkání bylo vyhecované, od první minuty se hrálo v rychlém tempu. Nebýt dobře chytajících gólmanů, mohlo být skóre i vyšší. Zápasu asi remíza sluší, ale dostat pouhé dvě sekundy před koncem branku a navíc ještě po sporné situaci je dost kruté," tvrdí sekretář Radobýlu Pavel Zuna a dodává:

„Nicméně se potvrdilo, že hrát se dá s každým. Nyní zajíždíme dvakrát k soupeřům, shodou okolností k posledním dvěma celkům tabulky. V neděli 6. 12. hrajeme v Turnově, a ve středu 9. 12. čeká vložené kolo v Liberci, kde se střetneme s místní Slavií. Chceme si dovézt co nejvyšší počet bodů. V posledním utkání tohoto roku pak hrajeme doma s exligovým Kladnem 11. 12. od 20.30 hodin. Soupeř je druhý a s návratem do ligy to myslí opravdu vážně. Bude to pro nás další svátek. Doufáme, že si opět fanoušci zase najdou cestu do sportovní haly v Lovosicích. Jsou pro nás šestým hráčem, a v tomto utkání je budeme jistě potřebovat."


7. kolo:

SK Alfa Liberec - CF Radobýl Litoměřice 4:7 (3:2)

Branky: 9´ Krejčík, 12´ Vrabec, 17´ Kotyza, 29´ Vanc - 19´ Rosocha, 20´ Rapavý (asistence Knapík), 21´ Šimáček (Rapavý), 22´ Zuna (Rapavý), 27´ Šimáček (Hanzl), 36´ Vacek (Zuna), 40´ Grunert J.

Rozhodčí: Hofmann, Hanzlík

Delegát: Kirilák

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek - Zuna, Novotný, Hanzl, Rapavý, Grunert Jakub, Rosocha, Knapík, Šimáček, Vacek, Koláček

Hodnocení utkání:

„Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale byl to těžký zápas. Poprvé v sezóně jsme k utkání jeli v kompletní sestavě, ale nechápu začátek utkání. Začali jsme vlažně, ztráceli zbytečně míče a obranná fáze byla hrozná. Toho hráči Alfy dokázali využít a nebýt skvělého zákroku Kurka mohlo být po zápase. Stav 4:0 už by se těžko otáčel," říká sekretář Pavel Zuna a pokračuje:

„Vzali jsme si oddechový čas a změnili složení čtyřek i taktiku. A po šťastné brance z 19. minuty, kdy Rosocha tečovanou střelou snížil na 1:3, jsme byli opět v zápase. Do poločasu se nám vydařila ještě jedna akce, když po přihrávce Knapíka snížil na 2:3 Rapavý.

První poločas jsme vyloženě prospali, ale v úvodu druhé půle jsme naopak na soupeře vlétli a během prvního střídaní otočili výsledek v náš prospěch po trefách Šimáčka a Zuny. A po další trefě Šimáčka z 27. minuty jsme se uklidnili a vycházeli ze zajištěné obrany. Ale po naší špatné rozehrávce jsme soupeře zastavili jen za cenu faulu a hráči Alfy dokázali po nacvičeném signálu ze standardní situaci vsítit kontaktní branku. Naštěstí jsme opět odskočili na rozdíl dvou branek po trefě Vacka v 36. minutě. Domácí potom hráli power play s pěti hráči v poli, ale do opuštěné branky se trefil Grunert a bylo rozhodnuto."6. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - FC Balticflora United Teplice 4:2 (2:2)

Branky: 4´ Grunert J. (asistence Hurt), 11´ Novotný (Hanzl), 37´ Grunert J. (Novotný), 39´ Novotný - 3´ Hajas, 13´ Záveský

Rozhodčí: Šifalda, Janeček

Delegát: Kirilák

Diváků: 200

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Zuna, Novotný, Hanzl, Grunert Lukáš, Grunert Jakub, Hurt, Rapavý

Hodnocení utkání:

„Do utkání vstoupili hosté aktivně. Už ve třetí minutě se dostali do vedení, když si na přihrávku naběhl za záda našeho obránce Hajas, skvěle převzal míč a rychlou zasekávačkou nedal brankáři šanci. Naštěstí jsme dokázali vzápětí srovnat. Po chybné rozehrávce soupeře a našem rychlém protiútoku skóroval Jakub Grunert," vrací se k duelu asistent trenéra Michal Rapavý a pokračuje:

„Potom se hra zklidnila, my jsme vycházeli ze zajištěné obrany a čekali na brejky. A dočkali jsme se opět po vystihnutí chybné přihrávky. Hanzl pak posunul míč do strany na nabíhajícího Novotného a ten se nemýlil. Ale i soupeř dokázal brzy srovnat, a to po dlouhém výhozu Kurka, kdy se po prohraném hlavičkovém souboji zmocnili odraženého míče hosté a překonali rozhozenou obranu.

Ve druhé půli to dlouho vypadalo na dělbu bodů, hráli jsme trpělivě a to nám nakonec přineslo i vítěznou branku, když ve 37. minutě po pěkné akci Novotného a zpětné přihrávce na nabíhající Jakuba Grunerta svítilo na ukazateli skóre 3:2. Hosté pak zkoušeli hrát power play s pěti hráči v poli bez brankáře, ale výborně jsme je dokázali pokrýt, nevytvořili si žádnou šanci a nakonec díky bojovnosti, která nás zdobila v celém utkání, opět Novotný již téměř ztracený míč mířící do autu skluzem usměrnil přes celé hřiště do prázdné branky a bylo rozhodnuto."

„Soupeře jsme měli přečteného, kluci přistoupili k zápasu zodpovědně, disciplinovaně, nedopouštěli jsme se zbytečných faulů jako v minulých utkáních. Všichni poctivě bránili, bojovali a vyhráli jsem týmovým duchem. Tepličtí měli více míč v držení, ale my byli více nebezpeční, škoda jen nevyužitých brejkových příležitostí, ale i přesto jsme samozřejmě spokojeni, vítězství je cenné.

Rád bych poděkoval divákům za skvělou kulisu. Nyní jedeme do Jablonce, kde se utkáme s Alfou Liberec, rádi bychom bodovali, střed tabulky je vyrovnaný, určitě nás nečeká nic lehkého," tvrdí kouč Marián Rapavý.5. kolo:

RSC Čechie Slaný - CF Radobýl Litoměřice 3:4 (1:0)

Branky: 20´ Chadima, 39´ Urban, 39´ Špeta - 25´ Vacek (asistence Novotný), 33´ Rosocha (Hanzl), 34´ Grunert Lukáš (Grunert Jakub), 40´ Vacek (Hanzl)

Žluté Karty: Chadima, Urban, Hafenrichter - Vacek, Kurek, Šimáček, Novotný

Červené Karty: Chadima - Ø

Rozhodčí: Kaštánek, Blažej

Delegát: Kirilák

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Zuna, Novotný, Vacek, Hanzl, Rosocha, Grunert Jakub, Grunert Lukáš, Míč, Šimáček

Hodnocení utkání:

„K utkání jsme jeli s cílem odčinit domácí porážku z minulého kola a to se nám nakonec podařilo. V první půli byli domácí lepší, dostali nás podtlak, ale podržel nás skvěle chytající Kurek, tak jako v celém utkání. Škoda jen zbytečného faulu před koncem první půle, po kterém byl nařízen pokutový kop a hráči slaného se ujali vedení 1:0," vrací se k duelu asistent trenéra Michal Rapavý a pokračuje: „Do druhého poločasu ale nastoupil zcela jiný tým, domácím jsme se vyrovnali v pohybu, lépe jsme kombinovali a přišly i šance, několikrát nás zastavila konstrukce branky, nebo skvělý zákrok domácího brankáře, ale i přesto jsme otočili výsledek. Nejprve šťastným gólem Vacka v 25 min., kdy jeho střelu srazil do branky bezmocného gólmana vlastní spoluhráč. Potom v 33 min. utekl Rosocha a s přehledem zakončil. O minutu později se předvedli bráchové Grunertové. Střílenou nahrávku Jakuba usměrnil za záda domácího gólmana jesličkami Lukáš a stav byl 1:3. V závěru jsme se zbytečně začali bát o výsledek, nechali se zatlačit a domácí nás za to potrestali. V 39. min v rozmezí pouhých 10 sekund bylo srovnáno. Nejprve po pěkné kombinační akci a druhý gól z nařízeného 10 metrového kopu po našem 6. faulu. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale 30 sekund před koncem se uvolnil Vacek a nekompromisně zakončil."

„Jsou to pro nás cenné tři body. Hráčům za druhý poločas musíme poděkovat, hráli opravdu dobře, začalo se běhat, více jsme podrželi míč a dařila se nám i kombinace. K tomu ještě skvěle zachytal Kurek," tvrdí sekretář litoměřického oddílu Pavel Zuna.

4. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - K-Pedros Tábor CF 2:5 (1:0)

CF Radobýl Litoměřice - K-Pedros Tábor CF 2:5 (1:0)

Branky: 4´ Grunert, 27´ Rosocha - 28´ Císař, 33´ Císař, 36´ Prokeš, 39´ Prokeš, 39´ Prokeš

Žluté Karty: Vacek, Grunert, Hanzl - Čech

Rozhodčí: Orálek, Houdek

Delegát: Nepil

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Kouba - Zuna, Novotný, Grunert, Hanzl, Rosocha, Horák, Hurt, Míč

Hodnocení utkání:

„Do utkání jsme vstoupili aktivně, vytvořili si tlak a ve čtvrté minutě se dostali do vedení po chybě hostujícího obránce. Napadající Grunert po zisku míče snadno skóroval. V první půli jsme soupeře přehráli, ale bohužel nás opět trápila koncovka. Řada šancí končila mimo bránu, párkrát zazvonila tyč," hodnotí duel asistent trenéra Michal Rapavý a pokračuje: „Po přestávce jsme chtěli přidat branku a utkání v poklidu dohrát, první krok jsme k tomu udělali, když po autovém kopu zamířil přesně Rosocha k levé tyči a zdálo se, že zápas máme ve svých rukou. Ale bohužel soupeř dokázal hned kontrovat. Poté jsme přestali hrát a Tábor vycítil šanci. V 33. minutě po špatné přihrávce a rychlém protiútoku dokázal srovnat na 2:2. V 36. minutě opět po naší nezakončené akci a pěkné kombinační akci svítil na ukazateli skóre stav 2:3.

Hořký konec

Všechny síly jsme potom vrhli do útoku, měli dvě vyložené šance, ale nebylo nám přáno. V závěru jsme zkusili hru bez brankáře, ale ve 39. minutě, opět po ztrátě míče na naší polovině, soupeř vsítil čtvrtou branku." Na konečných 2:5 završili hosté z 10metrového kopu nařízeného po šestém domácím faulu.

„Je to pro nás ztráta, soupeř to byl více než hratelný. Zcela nepochopitelně jsme nedokázali vyhrát, i když jsme vedli 2:0. Zbytečně ztrácíme míče a naše koncovka není ideální, do šancí se dokážeme dostat, ale s proměňováním je to už horší. Mohli jsme se dostat do klidného středu tabulky, ale bohužel jsme v tomto ročníku ještě ani jednou nehráli kompletní, tentokrát nám chybělo pět hráčů základní sestavy, mezi nimi i nejlepší střelec Šimáček. Noví hráči mají určitě kvalitu, ale musíme se ještě více sehrát," tvrdí sekretář oddílu Pavel Zuna a dodává: „V příštím kole zajíždíme do Kladna, kde svá domácí utkání hraje Čechie Slaný. Pokusíme se uspět, abychom napravili domácí ztrátu."

3. kolo:

SK Indoss Plzeň - CF Radobýl Litoměřice 8:5 (3:1)

Branky: 3´ Sadílek, 7´ Forman, 12´ Mižár, 27´ Kovacs, 34´ Kovacs, 35´ Kovacs, 37´ Sadílek, 38´ Kučera - 16´ Knapík (asistence Šimáček), 22´ Šimáček (Hanzl), 28´ Knapík (Novotný), 38´ Šimáček, 40´ Hanzl

Žluté Karty: Kovacs - Šimáček

Rozhodčí: Gryc, Orálek

Delegát: Primus

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek - Zuna, Novotný, Šimáček, Knapík, Grunert, Patka, Hurt, Hanzl

Hodnocení utkání:

„Úvod byl podobný jako při zápase s Andy Liberec. Vyrovnaná hra, šance jsme nedokázali využít a soupeř nás potrestal. V sedmé minutě se dostal do dvoubrankového vedení. Ve 12. minutě jsme inkasovali potřetí a vypadalo to s námi zle. Trápila nás koncovka, nastřelili jsme tyč, ale branky jsme se dočkali až v 16. minutě, kdy nahrával Šimáček a skóroval Knapík," popisuje zápas asistent trenéra Michal Rapavý.

„Potom jsme měli výhodu 10 m kopu za šestý faul domácích, ale Šimáček střílel pouze do tyče. Po přestávce už to bylo o něčem jiném, vstup se tentokrát vydařil nám, když jsme dokázali snížit po brance Šimáčka. Domácí hráli takticky a soustředili se spíše na obranu, ale bohužel z brejkové akce zvýšili na 4:2. Rychle jsme dokázali odpovědět, když Knapík po skvělé akci a přihrávce Novotného snížil na 4:3. Byli jsme opět ve hře, ale branka nepřišla, a v 34 minutě po sporné penaltě domácí zvýšili na 5:3."

„Bohužel nás tento verdikt rozhodil natolik, že jsme se přestali soustředit na výkon na hřišti a zbytečnými fauly dali možnost domácím zvýšit, nejprve na 6:3 z trestného kopu z hranice brankoviště bez zdi, jelikož se jednalo o šestý faul a poté po dalším faulu na 7:3 z 10 m kopu. Bylo po nadějích, navíc soupeř zvýšil už na 8:3. Závěr sice patřil nám, ale už jsme pouze brankami Šimáčka a Hanzla stanovili konečně skóre na 8:5," tvrdí sekretář oddílu Pavel Zuna.

„Utkání rozhodla nedisciplinovanost. Měli jsme spoustu faulů ve druhé půli a domácí nás za to potom potrestali z přímých kopů. Musíme zlepšit bránění standardních situací. Je škoda, že nepadla vyrovnávací branka za stavu 3:4. Šance na to byly, ale zůstaly nevyužity. Po penaltě na 5:3 si to už zkušení domácí pohlídali. Soupeř byl favoritem a úlohu splnil, hlavně v první půli nás přehrál," tvrdí Michal Rapavý a dodává: „Další utkání hrajeme v pátek 30.10. od 20.30 hodin v lovosické hale proti Táboru. Budeme chtít navázat na minulé domácí utkání a opět před svými fanoušky zvítězit."

2. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - FC Arsenal Benešov 5:2 (2:2)

Branky: 2´ Šimáček, 13´ Šimáček (asistence Knapík), 21´ Knapík (Šimáček), 26´ Hanzl (Zuna), 32´ Rosocha (Knapík) - 9´ Kilián (Burian), 18´ Kilián (Pavlík)

Žluté Karty: Šimáček, Hanzl, Novotný - Ø

Rozhodčí: Šifalda, Říha

Delegát: Hora

Diváků: 150

Sestava CF Radobýl: Kurek, Kouba - Zuna, Novotný, Šimáček, Knapík, Rosocha, Horák, Hurt, Hanzl - Patka, Míč

Hodnocení utkání:

„Do utkání jsme vstoupili aktivně a v první minutě jsme se šťastným gólem Šimáčka dostali do vedení, když jeho rohový kop za záda bezmocného benešovského gólmana usměrnil jeden z hráčů Arsenalu. V osmé minutě se ale po špatně rozehraném autu soupeř zmocnil míče a po brejku dokázal srovnat na 1:1," vrací se k duelu asistent domácího trenéra Michal Rapavý a pokračuje: „Ale byli jsme to opět my, kdo se dostal do vedení, když si na rozehrávku rohového kopu Knapíka naběhl Šimáček a mířil přesně. Soupeři se však podařilo ještě do poločasu vyrovnat poté, co se prosadil po chybném odkopu do rozhozené obrany. První půle byla herně vyrovnaná, na obou stranách byly další slibné šance, ale střelci se nedokázali prosadit."

Po přestávce domácí ovládli střed hřiště. Po brankách Knapíka, Hanzla a Rosochy stanovili konečné skóre na 5:2. „Soupeře jsme do žádných větších šancí nepustili a navíc jsme mohli přidat další góly, ale chtělo to lepší řešení brankových příležitostí. Do mužstva přišli další noví hráči, kteří ukázali, že budou posilami. Takže věříme, že v dalších duelech se budeme zlepšovat a projeví se sehranost. S výkonem jsme spokojeni, lépe jsme bránili a dobře zachytal Kurek. Chtěli jsme v domácím prostředí získat první druholigové body, což se podařilo, ale určitě máme co zlepšovat. Domácí premiéra v lovosické hale vyšla po všech stránkách, jak výsledkově, tak i organizačně a dorazila více než stovka diváků, kteří mohli být spokojeni po kvalitním utkání. Tímto bych rád všem, co se na tomto utkání podíleli poděkoval a těšíme se na další spolupráci při pořádání dalších domácích zápasech."

Videosestřih (TV Litoměřicka): http://www.youtube.com/watch?v=u_2MfH4cJKc&feature=player_embedded

1. kolo:

Andy Liberec - CF Radobýl Litoměřice 9:6 (5:4)

Branky: 2´ Král, 6´ Makula (asistence Král), 8´ Janáček (Makula), 10´ Jíra (Zeman), 20´ Zeman (Němec), 26´ Král (Makula), 29´ Král (Janáček), 31´ Němec (Zeman), 36´ Zeman (Němec) - 7´ Knapík (Zuna), 14´ Šimáček, 16´ Šimáček, 17´ Šimáček, 36´ Hurt (Patka), 37´ Hurt (Novotný)

ŽK: Ø - Šimáček

Rozhodčí: Hofmann, Janeček

Delegát: Poppr

Počet diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Zuna, Novotný, Šimáček, Knapík, Hanzl, Patka, Hurt

Hodnocení utkání:

„Domácí potvrdili roli favorita, v úvodu dokázali potrestat naše chyby a dostali se rychle do dvoubrankového vedení. Náš tým naopak šance využít nedokázal. Poté sice snížil po pěkné akci Knapík, ovšem byli to opět domácí, kteří odskočili na tříbrankový rozdíl a ujali se vedení 4:1," říkal Michal Rapavý.

„Naši hráči potom dokázali vyrovnat nejen hru, ale nakonec i skóre, když se čistým hattrickem zapsal do listiny střelců kapitán Šimáček, který dvakrát skóroval z penalty. Jenže v závěru první půle po naší slibné akci, kterou jsme však nedokázali úspěšně zakončit, se zmocnili míče liberečtí hráči a po rychlém brejku necelých 30 sekund před koncem stanovili poločasové skóre na 5:4 pro domácí tým. Do druhé půle jsme šli s odhodláním otočit nepříznivý výsledek, ale bohužel se potvrdilo, že domácí tým bude patřit k lepším v soutěži, a po pěkných akcích zvýšil až na 9:4. Poté už jsme pouze korigovali výsledek dvěma trefami Hurta."

Vstup do soutěže si Radobýl představoval jinak. „Zaplatili jsme klasickou nováčkovskou daň. Byla na nás vidět nesehranost a určitá nervozita, což zapříčinilo spoustu nepřesností, které dokázal soupeř využít, hlavně v úvodu utkání, kdy každá jeho příležitost končila brankou. Se soupeřem jsme drželi krok jen v prvním poločase, po přestávce už na palubovce vládli liberečtí hráči," přiznal po premiérovém utkání litoměřický sekretář Pavel Zuna.