Kontakty:

Eduard Revaj
Předseda klubu
e-mail: info@revaj.cz

telefon: 604 859 130


Pavel Zuna

Sekretář klubu
e-mail: pavel.zuna1@seznam.cz
telefon: 602 965 837

Bc. Robert Műhlfait

Hospodář klubu
e-mail: milfi@centrum.cz
telefon: 605 209 850


Ing. Michal Rapavý

Sportovní ředitel klubu
e-mail: michal.rapavy@centrum.cz
telefon: 724 962 006


Vladimír Týbl
Vedoucí "B" mužstva
e-mail: cfradobylb@seznam.cz

telefon: 603 448 695


Jakub Rusý

Zástupce vedoucího "B" mužstva
e-mail: cfradobylb@seznam.cz

telefon: 724 030 651CF Radobýl Litoměřice, o.s.

Lidická 12

Litoměřice

412 01

cfradobyl@seznam.cz

 

Oficiální stránky CF Radobýl Litoměřice

 
 

Mistrovská utkání

2. liga - "západ" futsalu FIFA 2010-2011

22. kolo:

FC Dalmach Turnov - CF Radobýl Litoměřice   3:3 (2:1)

Branky: 4´ Kulhánek, 14´ Zdražil, 38´  Zdražil - 19´ Hanzl (10 m kop), 24´ Koláček (Rapavý), 32´ Koláček (Hanzl)

ČK: 39´ Grunert Lukáš (CFR)

Rozhodčí: Trlida, Kudrna

Delegát: Poppr

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Ekrt, Kurek - Rapavý Michal, Mühlfait, Grunert Lukáš - Hanzl, Brožík, Koláček

Hodnocení utkání:

Do posledního zápasu základní části druhé ligy jsme vstupovali s teoretickou šancí na postup do play off, ale pouze v případě, že v Turnově zvítězíme a ostatní týmy před námi nebudou naplno bodovat. Od začátku se hrálo opatrné utkání, kdy jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a chtěli jsme využít případných soupeřových chyb a přejít do rychlého přečíslení. Ve 4. minutě jsme však špatně pokryli hostujícího Kulhánka a ten tvrdou střelou z deseti metrů prostřelil Ekrta - 1:0. Hráči Dalmachu měli častěji míč v držení, a vytvářeli si i slibné šance, ale Ekrt nás svými zákroky podržel. Ve 14. minutě po chybě při rozehrávce a vyšachování Ekrta střílel do prázdné branky Kratochvíl - 2:0. My jsme si v první půli moc šancí nevytvořili, ale přesto se nám povedlo snížit, když byl po faulu na Mühlfaita nařízen desetimetrový kop za 6. faul domácích. Ten bez problémů proměnil dělovkou mezi nohy brankáře kapitán Hanzl. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí. V druhé půli jsme byli aktivnější, zkoušeli jsme soupeře dorážet a dostávat ho tak pod tlak. Za to jsme byli odměněni vyrovnáním na 2:2, po krásné kombinační akci Mühlfaita - Rapavého a zakončujícího Koláčka. Hráli jsme trpělivě, snažili se držet míč a věřili, že se střelecky prosadíme. V 32. minutě vysunul Hanzl Koláčka a ten v úniku prostřelil brankáře domácích a dokonal tak obrat z 0:2 na 3:2. Domácí začali hrát 5 minut před koncem power play. Zatlačili nás tak před vlastní branku. Ve 38. minutě si nešťastně Ekrt srazil do branky střílenou přihrávku z postranní čáry a bylo srovnáno - 3:3. Domácí pokračovali v power play a chtěli vstřelit vítěznou branku. Navíc turnovští dostali výhodu přesilové hry minutu a půl před koncem zápasu, když byl poněkud přísně vyloučen Lukáš Grunert a musel tak předčasně do sprchy. Závěr utkání jsme však zvládli a odvážíme si tak bod ze hřiště nebezpečného Turnova. (zhodnotil sportovní ředitel Ing. Michal RAPAVÝ)

Do Turnova jsme zajížděli pouze se šesti hráči do pole, když někteří hráči nedostali povolení od svých fotbalových klubů, další jsou zranění nebo si musí odpykávat tresty za karty. I přesto jsme odehráli kvalitní utkání a fyzicky stačili domácím po celé utkání. Kluci především za výkon v druhém poločase zaslouží pochvalu, hráli přesně to, co jsme si řekli v poločasové přestávce. Myslím si, že si zaslouženě odvážíme bod za remízu. Škoda nešťastného gólu v power play domácích v závěru utkání. Také nás mrzí přísné vyloučení Lukáše Grunerta, který nám tak společně s bratrem Jakubem bude chybět na začátku příštího ročníku druhé ligy. Sezóna tak pro nás končí, do play off jsme se tentokrát neprobojovali a skončili na slušném  6. místě tabulky. Nyní je čas na zhodnocení uplynulého ročníku a můžeme se začít připravovat na další ročník. Ještě nás ale čekají zápasy v krajské části poháru KF ČMFS, kdy nás ve 2. kole přivítá Footballstars Severka ÚL. (dodal sekretář Pavel ZUNA)

21. kolo:

CF Radobýl - FC 83 Příbram        29:0 (13:0)

Branky: 4´ Vacek, 11´ Rosocha, 8´ Hanzl (Vacek), 8´ Koláček (Mühlfait), 11´ Vacek (Hanzl),12´ Brožík (Koláček), 12´ Koláček (Mühlfait), 13´ Rosocha (Novotný), 14´ Mühlfait, 15´ Rosocha, 15´ Rosocha, 16´ Brožík (Hanzl), 17´ Hanzl (Kurek),  24´ Hanzl (Brožík), 24´ Rosocha (Novotný), 25´ Hanzl (Zuna), 25´ Koláček (Brožík), 28´ Vacek (Rapavý Mich.), 29´ Zuna (Brožík), 33´ Koláček (Brožík), 35´ Rosocha (Rapavý Mich.), 36´ Brožík (Koláček), 37´ Novotný (Rapavý), 38´ Vacek (Rosocha), 39´ Hanzl (Koláček), 39´ Brožík (Koláček), 39´ Rosocha (Novotný), 40´ Novotný (Vacek), 40´ Hanzl

Rozhodčí: Svatík, Chládek

Delegát: Hora

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Rapavý Michal, Novotný, Rosocha, Vacek - Hanzl, Mühlfait, Brožík, Koláček - Zuna

Hodnocení utkání:

V posledním domácím utkání letošního ročníku druhé ligy jsme v lovosické hale Chemik přivítali hráče FC 83 Příbram. Už při rozcvičení a pohledu na hostující hráče bylo vidět, že do ideální sestavy mají hodně daleko. A tak jsme se od úvodních minut utkání zabydleli na polovině soupeře. První branku utkání jsme ale dali až ve 4.minutě, když se prosadil Vacek. Nikdo netušil, jaké to budou nakonec brankové hody J.. Do poločasu jsme přidali dalších 12 branek. Utkání tak bylo rozhodnuto. Druhý poločas jsme si chtěli užít a soupeři nasázet co nejvíce branek a hlavně jsme nechtěli inkasovat. Postupem času hráčům hostí docházeli síly a hlavně chuť s utkáním něco udělat. Naopak my, přidávali jednu branku za druhou. Nakonec se skóre zastavilo na opravdu neskutečných 29:0, chybělo málo a třicítka mohla padnout, škoda, šancí na to bylo dost. (zhodnotil Michal Rapavý)

Utkání tak mohlo být pro diváky poněkud nudné, i když jsme se snažili hrát stále naplno a dávat co nejvíce branek po kombinačních akcích a vystřílet tak rekord soutěže. Bude to znít jako klišé, ale jednoznačně nejlepším hráčem hostí byl jejich brankář Ondračka, který si získal nejen obdiv našich fandů. Několikrát nás svým výborným zákrokem vychytal a navíc svými výlety ohrožoval naši branku. Pro hráče to byl víceméně jen takový lehký trénink a někteří si vylepšili kanadské bodování. Za zmínku stojí bodový zisk těchto hráčů: Jakub Rosocha - 7 gólů / 1 asistence, Zdeněk Hanzl 6/2, Jiří Vacek, Vít Koláček a Vítězslav Brožík všichni 4/4. Jsme rádi, že jsme se s našimi fanoušky rozloučili vítězstvím a těšíme se na jejich podporu v dalším ročníku. V posledním 22.kole (pátek 25.3. od 20 hod.) jedeme do Turnova, kde se utkáme s místním FC Dalmach. (dodal Pavel Zuna)

20. kolo:

CF Radobýl - ANDY Liberec 7:10 (2:7)
Branky: 14´ Grunert J. (Novotný), 16´ Brožík (Hanzl), 33´ Brožík (Vacek), 34´ Brožík (penalta), 36´ Zuna (Vacek), 39´ Rapavý Mich. (Vacek), 40´ Novotný - 5´ Betyar, 5´ Peškar, 6´ Peškar, 12´ Peškar, 15´ Betyar, 19´ Peškar, 20´ Kutílek, 26´ Němec, 28´ Němec, 35´ Betyar 

ČK: Ekrt, Grunert J. (oba CFR)

ŽK: Novotný, Grunert L.

Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:9, 4:9, 4:10, 7:10

Rozhodčí: Milner, Krupa

Delegát: Kirilák

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Ekrt, Rapavý Marián - Zuna, Rapavý Michal, Novotný, Grunert Jakub - Hanzl, Grunert Lukáš, Brožík, Vacek - Mühlfait

Hodnocení utkání:

V dalším domácím zápase jsme tentokráte přivítali vedoucí tým druholigové tabulky a už jasného vítěze základní části soutěže Andy Liberec. Úvod utkání jsme opět nezvládli a již v 6.minutě hosté vedli 3:0. Navíc v 10.minutě fauloval gólman Ekrt ve skluzu mimo vápno hostujícího útočníka a byl za to nutno říci po právu vyloučen, následovalo tak dvouminutové oslabení. To soupeř využil pouhé tři vteřiny před koncem trestu a zvýšil tak na 4:0. Teprve poté jsme se dokázali střelecky prosadit i my, nejdříve snížil ve 14.minutě na 1:4 Jakub Grunert, pak se zase ale prosadili hosté, když využil jednu z mnoha chyb Betyar - 1:5. V 16.minutě se poprvé v utkání trefil Brožík - 2:5. Do konce poločasu však hosté přidali další dva góly, když nejdříve zkompletoval Peškar hattrick a ve 20.minutě dával po ztrátě míče do prázdné branky Kutílek. Do kabin se šlo za hrozivého skóre v náš neprospěch 2:7. Ve druhém poločase jsme se chtěli do soupeře zakousnout a presinkem a důsledným přistupováním dostat hráče Andy pod tlak. Bohužel soupeř navyšoval dál skóre. Ve 26. a 28.minutě se prosadil Němec a rázem to bylo už o sedm branek - 2:9. Zápas jsme však nezabalili, i když už jsme dohrávali utkání i bez dalšího vyloučeného hráče Jakuba Grunerta. Ve 33. a 34.minutě snížil dalšími dvěma góly domácí Brožík a zkompletoval tak svůj hattrick - 4:9. Hosté se dočkali i desáté branky, která byla třetí v utkání pro hostujícího Betyara - 4:10. Bojovali jsme až do konce utkání a alespoň ještě kosmeticky upravili výsledek na 7:10. Více už jsme bohužel nestihli, a druhou porážku v domácím prostředí nám opět uštědřili liberečtí hráči, po Alfě se přidal i tým Andy.

Zápas jsme nezvládli po taktické stránce, když jsme svou nedisciplinovaností hostům usnadnili hladké vítězství. První půle postrádala nasazení a bojovnost. Takový výkon na rozjeté hosty nemohl stačit. Jsem rád, že jsme se zvedli v druhém poločase a nakonec dokázali hrozivě vypadající průběh skóre alespoň upravit na konečných 7:10. Nejhorší je, že jsme přišli o dva hráče, kdy nám bude hodně chybět náš nejproduktivnější hráč Jakub Grunert a svým zbytečným prohřeškem proti pravidlům oslabil náš tým do dalších zápasů, nejspíše i na úvod dalšího ročníku. Utkání ovlivnila 10.minuta, kdy se nechal pro mě nepochopitelně vyloučit Ekrt a v následném dvouminutovém utkání jsme inkasovali na 0:4. Navíc to bylo druhé vyloučení Ekrta v sezóně, takže se dá očekávat tvrdší trest. Říkáme si to neustále, před každým zápasem, bohužel někteří hráči své emoce na hřišti neumí udržet a to poté rozhoduje výsledek utkání. (zhodnotil průběh utkání sportovní ředitel Michal Rapavý)


 

19. kolo:

SK Alfa Liberec - CF Radobýl       7:9 (3:1)


Branky: 5´ Houra, 5´ Runt, 11´ Houra, 22´ Vrabec, 25´ Kahl, 36´ Kuželka, 38´ Vrabec - 11´ Grunert J. (Rapavý Michal), 23´ Hanzl (Pícha), 25´ Novotný (Grunert J.), 27´ Brožík (Hanzl), 32´ Hanzl (Grunert L.), 33´ Grunert J., 35´ Novotný (Grunert J.), 36´ Hanzl (10 m kop), 37´ Rosocha

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:7, 6:7, 6:9, 7:9

Rozhodčí: Hanzlík, Janeček

Delegát: Popek

Diváků: 20

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Novotný, Rapavý Michal, Rosocha, Grunert Jakub - Hanzl, Grunert Lukáš, Brožík, Pícha - Mühlfait

Hodnocení utkání:

Do utkání s libereckou Alfou jsme nevstoupili nejlépe, když po dvou trefách Houry a Runta byl stav po 11.minutách už 3:0. Soupeř zejména díky zkušenému Runtovi hrál jednoduše, vycházel ze zabezpečené obrany, kdy čekal na naše chyby a ty poté s přehledem trestal. V prvním poločase jsme dokázali jen snížit na 1:3 díky gólu Jakuba Grunerta z 11.minuty. Do druhého poločasu nastoupilo zcela jiné mužstvo, odhodlané udělat maximum pro zvrat nepříznivého výsledku. Sice jsme v 22.minutě inkasovali po tvrdé a přesné střele do šibenice Vrabce na 4:1, ale jinak patřil druhý poločas nám. Soupeře jsme aktivním presinkem dostali podtlak a hráči Alfy začali chybovat. Po trefách Hanzla a Novotného jsme snížili na rozdíl pouhé branky - 3:4. Pak přišla chyba v obraně a do prázdné branky zvyšoval na 5:3 domácí Kahl. Poté jsme ale dokonali obrat v utkání, když jsme čtyřmi góly v řadě otočili stav v náš prospěch - 7:5. V 36.minutě snížil Kuželka- 7:6. V té samé minutě jsme měli výhodu 10 metrového kopu po 6.faulu, gólman domácích střelu Hanzla vyrazil, ale k dorážce se dostal ten samý hráč a upravil skóre na 8:6. Domácí začali hrát power play, kdy nás dostali opravdu pod velký tlak. Podařilo se nám vystihnout rozehrávku, a Rosocha střelou přes celé hřiště zvyšoval už na tříbrankový rozdíl - 9:6. V závěru už jen snížil na konečných 9:7 Vrabec (zhodnotil Michal Rapavý).

První poločas zápasu jsme hráli velmi špatně, hráči Alfy, dirigováni zkušeným Runtem, si dělali na hřišti doslova co chtěli a vedli zaslouženě 3:1. Do druhé půlky nastoupil zcela jiný tým, aktivní presink, důrazná obrana a štěstí při tyčkách soupeře přinesla zvrat v utkání. Tři body vezeme domů. Liberci jsme oplatili domácí prohru a jdeme za cílem, který jsme si dali před začátkem sezóny. Kluci zaslouží pochvalu, ale je třeba přestat fandit a pořádně se připravit na lídra tabulky ANDY Liberec. (dodal Pavel Zuna).

18. kolo:

CF Radobýl - UFA Salamandr Hradec Králové 5:3 (3:3)

Branky: 8´ Novotný (Vacek), 15´ Hanzl, 18´ Grunert L. (Grunert J.), 26´ Rosocha (Hanzl), 39´ Rosocha (Brožík) - 8´ Klíma (pen.), 15´ Chromek, 17´ Chromek

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3

Rozhodčí: Chládek, Melničuk

Delegát: Svoboda

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Ekrt, Kurek - Novotný, Rapavý Michal, Vacek, Grunert Jakub - Hanzl, Grunert Lukáš, Brožík, Rosocha

Hodnocení utkání:

V 18.kole jsme hostili tým Hradce Králové, aktuálně 4.tým druholigové tabulky. Čekali jsme těžké utkání, ve kterém jsme chtěli potvrdit dobré domácí výsledky a vrátit tak soupeři porážku z jejich palubovky. Soupeř přijel pouze ze šesti hráči do pole. Navíc se během první půle dva z nich zranili, takže Hradec dohrával bez možnosti střídání. Tato skutečnost nás ale svazovala a v první půli jsme pouze dotahovali. V 8.minutě byl nařízen pokutový kop za ruku v brankovišti, tu s přehledem proměnil hostující Klíma - 0:1. Hned v zápětí, ale skóroval po přihrávce Vacka Novotný - 1:1. V 15.minutě se prosadil po rychlém přečíslení obrany Chromek - 1:2. Opět jsme dokázali rychle odpověď, když se z trestného kopu nemílil Hanzl, specialista na obdobné situace - 2:2. Bohužel jsme v 17.minutě nabídli svojí chybou další příležitost Chromkovi, a ten dostal Hradec do vedení - 2:3. Jako by nás nakopli vždy až soupeři branky, v 18.minutě jsme srovnali po krásné přihrávce Jakuba Grunerta na nabíhajícího bratra Lukáše Grunerta, který už z bezprostřední blízkosti neměl problém s gólovým zakončením - 3:3. První poločas nabídl efektivní hru hostů, kdy nás ještě podržel v brance Ekrt a naší špatnou hru jak směrem dopředu, tak dozadu, kdy jsme vysloveně vypouštěli zpátečku a nechali soupeře hrát. V druhé půli jsme se sice herně zvedli, ale na góla jsme se hodně nadřeli. Ve 26.minutě si na střílenou nahrávku Hanzla naběhl autor nádherných branek Rosocha, a v utkání jsme šli poprvé do vedení - 4:3. Tento hubený náskok vydržel až do posledních minut utkání. Soupeř hrál power play, kdy se do útočení zapojil i jejich brankář. Naštěstí jsme závěrečný tlak přežili a střelou do prázdné branky upravil na konečných 5:3 Rosocha. (zhodnotil sport. ředitel Michal Rapavý)

Vzhledem k tomu, že Hradec nastoupil v šesti hráči v poli a v průběhu zápasu se zranili další dva, bych očekával jasnou výhru našich borců, ale klobouk dolů před torzem hradeckých hráčů, kousali až do poslední minutky zápasu. Každopadně jsem rád, že tři body zůstaly doma. Nerad vyzdvihuji jednotlivce, ale dnes  výborně zahrál Lukáš Grunert, a v brance nás podržel Roman Ekrt. (dodal sekretář Pavel Zuna)


17. kolo:

SK Olympik Mělník - CF Radobýl 4:2 (1:1)

Branky: 2´ Jurčovský, 22´ Dvořák, 25´ a 40´ Jína - 18´ Pícha (Hanzl), 27´ Hanzl (Grunert J.)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2

ŽK: Grunert J., Brožík

Rozhodčí: Lasch, Hanzlík

Delegát: Lobo

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Novotný, Rapavý Michal, Vacek, Grunert Jakub - Hanzl, Mühlfait, Brožík, Pícha - Hurt

Hodnocení utkání:

V 17.kole jsme se v neratovické hale utkali s exligovým SK Olympikem Mělník. Do utkání jsme nevstoupili nejlépe a už ve 2.minutě se prosadil domácí Jurčovský, když zakončil rychlý útok střelou do prázdné branky - 0:1. V 18.minutě srovnal stav Pícha, když ho neobsazeného za mělnickými obránci našel přihrávkou Hanzl a Pícha si s nabídnutou příležitostí hravě poradil - 1:1. První poločas nabídl rychlý futsal, s brankovými příležitostmi na obou stranách, ale většinu z nich pochytali výborní a pozorní brankáři. Navíc se kopali díky 6 faulům na obou stranách 10 metrové kopy, ale jak domácí, tak ani náš Vacek nedokázali brankáře prostřelit. Druhou půli jsme bohužel začali jako tu první, ve 22.minutě se lehce uvolnil Dvořák a nechytatelnou střelou dostal domácí opět do vedení - 1:2. V 25.minutě se umístěnou střelou Jína trefil přesně k tyči a bylo to už 1:3. V té době to s námi nevypadalo dobře, navíc jsme už v 8.minutě měli na svém kontě 5 faulů. Domácím jsme tak za každý další faul nabízeli výhodu desetimetrových kopů. V 27.minutě po rychle rozehraném rohu našel Jakub Grunert kapitána Hanzla, a ten svou střelou snížil na rozdíl jedné branky - 2:3. V dalších minutách jsme se snažili soupeře zatlačit, ale domácí dobře bránili a do šancí jsme se dostávali těžko. Přišly i další naše fauly, domácí měli možnost zahrávat dva desetimetrové kopy, oba však chytil vynikající Kurek. Pak měli velké šance Jakub Grunert a Novotný, ale skóre se nezměnilo. V závěru zápasu jsme hráli powerplay, ale po zbytečné ztrátě běžel sám na opuštěnou branku Jína a i přes faul Brožíka skóroval a upravil tak na konečných 2:4 pro Olympik. ( zhodnotil sport. ředitel Michal Rapavý)

Pro nás to byl zápas o šest bodů, v případě výhry, bychom se posunuli blíže k boji o play off, což by bylo nad plán, který jsme si dali před zahájením soutěže. Domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem, zápasu by slušela spíše remíza, ale nakonec vyhrál šťastnější tým. Kluci však odehráli celkem dobré utkání, trápí nás koncovka, kanonýři Vacek s Novotným opět vyšli naprázdno. Tradičně nás podržel v bráně Kurek, který má v posledních kolech vynikající formu. (dodal sekretář Pavel Zuna)

V dalším kole přivítáme Salamandr Ufa Hradec Králové, který bojuje o účast v play off, zatím je na postupovém 4.místě. Utkání 18.kola je na programu v pátek 18.2. od 20:30 hodin v lovosické hale Chemik. Přijďte se podívat na atraktivní zápas s týmem ze špičky soutěže. Těšíme se na vaší podporu.


16. kolo:

CF Radobýl - SK Kladno 5:3 (1:1)

Branky: 20´ Grunert J., 22´ Rapavý Michal (Vacek), 24´ Grunert J. (penalta), 29´ Pícha, 40´ Grunert J. (Kurek) - 11´ Výborný, 36´ Švambera, 36´ Švambera (penalta)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3

ŽK: Grunert L.

Rozhodčí: Krupa, Nagy

Delegát: Nepil

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Novotný, Rapavý Michal, Vacek, Grunert Jakub - Hanzl, Mühlfait, Grunert Lukáš, Pícha

Hodnocení utkání:

V 16.kole jsme hostili ambiciózní tým SK Kladno, kterému před utkáním patřilo 3.místo v tabulce a v posledním kole porazili lídra druhé ligy Andy Liberec 7:4. Věděli jsme, že nás čeká silný tým, který vyniká zejména rychlou kombinační hrou, proto jsme se zaměřili na kvalitní obrannou fázi. Utkání začalo podle očekávání, soupeř měl sice v procentech držení míče navrch, ale žádnou gólovou situaci se nevytvořil. Ale v 11.minutě se přesto kladenští dostali do vedení gólem Výborného - 1:0. Vyrovnání přišlo ještě na konci první půle, a to až ve 20.minutě, když se k odraženému míči po trestném kopu dostal Jakub Grunert a prostřelil z úhlu brankáře hostí - 1:1. První půle byla spíše taktickou bitvou, šancí mnoho nebylo. Druhá půle už byla na góly bohatší. Ve 22.minutě výborně podržel míč Vacek a přistrčil míč Michalovi Rapavému a jeho střela bodlem skončila za zády brankáře - 2:1. Ve 24.minutě šel sám na brankáře Hanzl, a při snaze o kličku byl brankářem faulován, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jakub Grunert - 3:1. Naší vydařenou desetiminutovku druhé půle uzavřel ve 29.minutě nádherným sólem přes celé hřiště Pícha, které zakončil gólovou střelou o tyčku - 4:1. V té chvíli jsme soupeře přehrávali a dostávali se do dalších stoprocentních šancí, bohužel zůstaly nevyužity. Pak přišlo polevení v koncentraci a soupeř dvěma slepenými brankami v 36.minutě snížil na rozdíl pouhé jedné branky - 4:3. Obě branky vsítil Švambera, když nejdříve využil chybu v naší rozehrávce a poté proměnil nařízenou penaltu po faulu na kladenského kapitána. V posledních minutách utkání se tedy dal očekávat dramatický průběh. Soupeřovi šance však pochytal výborný Kurek, který navíc přispěl gólovou přihrávkou na Jakuba Grunerta. Ten se ve 40.minutě prosadil tvrdou střelou z levé strany pod břevno a stanovil tak konečné skóre - 5:3. (zhodnotil sport. ředitel Ing. Michal Rapavý)

Dnes musím pochválit celé mužstvo, všichni hráli přesně to co jsme si řekli v kabině. Kladno je mladý, ambiciosní celek, který jsme porazili především bojovností a zkušeností. Navíc jsme se mohli spolehnout na dobře chytajícího Kurka a hattrickem se blýskl nejužitečnější hráč týmu Jakub Grunert.

15. kolo:

RSC Čechie Slaný - CF Radobýl 3:3 (0:0)

Branky: 25´ Muláček, 29´ Abrhám, 38´ Rada (10 m kop) - 26´ Brožík (Koláček), 29´ Brožík (Hanzl), 40´ Hanzl

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3

ŽK:Hnízdil, Muláček - Kurek, Rapavý Michal, Rapavý Marián, Grunert Jakub, Hanzl, Brožík

ČK: Brožík, Koláček (oba CFR)

Rozhodčí: Vaněk, Švagr

Delegát: Kalina

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Novotný, Rapavý Michal, Vacek, Grunert Jakub - Hanzl, Mühlfait, Brožík, Koláček - Hranička

Hodnocení utkání:

Po domácí ztrátě v minulém kole jsme chtěli na palubovce RSC Čechie Slaný bodovat a získat tak důležité body do tabulky a přiblížit se pozicím zajišťující play off. Do utkání jsme ale nevstoupili dobře a domácí nás svým herním stylem zaskočili. My jsme se tentokrát do zápasu dostali později. Několikrát nás v úvodu utkání podržel výborně chytající Kurek, na kterého jsme se mohli opět spolehnout a byl naší oporou. Na druhé straně se stejně vedlo domácímu brankáři Hnízdilovi, který ukázal, že je to zkušený hráč, který byl ještě v loňském roce oporou ligového Olympiku Mělník. Takže díky skvělým výkonům brankářů a nemohoucnosti střelců, se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Do druhé půle jsme vstoupili lépe my, získali herní převahu, ale i přesto se v 25.minutě dostali do vedení domácí, když se po rohu dostal k míči Muláček a otočil se kolem obránce a Kurkovi svou střelou k tyči nedal šanci - 1:0. V 26.minutě bylo srovnáno, z brejkové příležitosti a po přihrávce Koláčka skóroval Brožík - 1:1. V 29.minutě opět udeřili domácí, když Kurek tvrdou střelu jen vyrazil před sebe a na dorážku Abrháma byl krátký - 2:1. V té samé minutě, jsme po ztrátě domácích využili další přečíslení, opět skóroval Brožík po nahrávce kapitána Hanzla - 2:2. V 35.minutě došlo ke sporné situaci, kdy čistě Brožík odebral míč domácímu hráči, ale rozhodčí zapískali 6.faul a dali tak výhodu domácím zahrávat 10 metrový kop. Bohužel přišla naše přehnaná reakce, jak už to ve sportu bývá - emoce udělaly své a tak došlo ke dvěma vyloučením, současně byli vyloučeni za protesty Brožík a Koláček. Takže domácí měli nejen výhodu trestného kopu, ale i 2 minutové přesilovky. Trestný kop však výborně chytil Kurek a oslabení jsme zahráli s přehledem a domácím jsme v něm nic nedovolili. Ve 38.minutě přišla opět ta samá situace, Jakub Grunert čiště odebral míč a rozhodčí nařídil další 10 metrový kop a ještě udělil hráči žlutou kartu. Tuto výhodu už domácí proměnili, když přesnou střelou domácí Rada překonal Kurka - 3:2. Začali jsme hrát proto power play a zamkli domácí na jejich polovině. V 39.minutě jsme se dočkali také výhody 10 metrového kopu, když se po faulu na Mühlfaita postavil k míči Vacek, ale jeho pokus Hnízdil chytil. Dále jsme pokračovali v power play. Pár vteřin před koncem přišel rohový kop, a po jeho rozehrání se dostal k míči Hanzl, vystřelil a po nešťastné teči jednoho z domácích hráčů skončil míč za zády bezmocného Hnízdila, a to v čase 39:59 - 3:3.

S domácím týmem jsme odehráli vyrovnanou partii. Jak už jsem říkal, v zápase dominovali brankáři nad střelci, zaslouží si oba pochvalu. Naopak cítíme velké rozčarování z výkonu rozhodčích, kteří hrubě ovlivnili poslední minuty jinak fair play odehraného zápasu, navíc v dalších zápasech nám díky tomu budou chybět Brožík s Koláčkem, nyní si musíme počkat jaké tresty jim udělí disciplinární komise. S bodem musíme být nakonec spokojeni, remíza je zasloužená.


14. kolo:

CF Radobýl - FC Betis Kadaň 4:4 (1:1)

Branky: 4´ Brožík (Grunert L.), 29´ Vacek (Grunert J.), 31´ Vacek (10 m kop), 35´ Brožík (10 m kop) - 9´ Škůrek, 29´ Kiliján, 29´ Kiliján, 32´ Pálinkáš

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4

ČK: 31´ Ekrt

Rozhodčí: Říha, Rybka

Delegát: Kirilák

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Novotný, Rapavý, Vacek, Grunert Jakub - Hanzl, Grunert Lukáš, Brožík, Koláček - Mühlfait, Štorc

Hodnocení utkání:

Ve 14.kole jsme přivítali na domácí palubovce poslední tým tabulky FC Betis Kadaň. Po vysoké výhře v minulém kole v Benešově se čekalo hladké vítězství, ale jak to už bývá, nikdy není nic jednoduché a ve sportu je možné všechno. Hned od úvodu utkání jsme měli více ze hry, soupeř vycházel ze zabezpečené obrany a hrozil nebezpečnými protiútoky. I přesto jsme si vytvářeli brankové příležitosti, ale dlouho se nám nedařilo šance využít. Ve 4.minutě jsme se dostali do vedení, když se trefil Brožík po přihrávce Lukáše Grunerta. Další šance jsme prohospodařili a tak přišel trest, když se prosadil v 9.minutě Škůrek. Do konce prvního poločasu jsme se i přes tlak nedokázali prosadit, hosté velice dobře bránili a byli na nás takticky připraveni, navíc jim výborně chytal brankář Soukup. Na začátku druhé půle jsme soupeře zamkli na jejich polovině a přicházela jedna šance za druhou, opět jsme ale ztroskotali na Soukopovi, párkrát kadaňskému brankáři pomohla i tyč. Nakonec jsme se dočkali druhé branky, když v 29.minutě šel důrazně za přihrávkou Vacek a před vybíhajícím brankářem stačil píchnout míč do branky - 2:1. Namísto toho, aby nám branka dodala potřebný klid do závěrečných minut, přišlo rychlé vyrovnání, když rozehrávku Ekrta vystihl Kiliján a do prázdné branky vsítil vyrovnávací branku - 2:2. O deset vteřin později a další zbytečné ztrátě při rozehrávce strhl vedení na hostující stranu Kiliján - 2:3. O minutu později vystihl náš brankář rozehrávku soupeře a s míčem postupoval až na jejich polovinu, kde ale ztratil míč a při pokusu chybu napravit fauloval skluzem ze zadu hostujícího hráče a byl tak právem vyloučen. Přišla dvouminutová přesilovka hostů. V té jsme se dlouho úspěšně bránili a navíc soupeř zaznamenal 6.faul a přišel tak desetimetrový kop, který proměnil Vacek - 3:3. Bohužel se hosté taky prosadili, a třicet vteřin před koncem trestu skóroval Pálinkáš - 3:4. Pak dostali výhodu desetimetrového kopu i hosté, ale skvělým zákrokem nás podržel Kurek. Pak jsme dostali výhodu trestného kopu zase my, ale Jakub Grunert pálil vedle. Srovnání přišlo v 35.minutě, když po dalším faulu z 10 m kopu nedal brankáři Brožík šanci - 4:4. Pak jsme opět soupeře tlačili, ale nebylo nám přáno, další 10 m kop neproměnil Brožík a v posledních vteřinách hostující brankář vystihl přihrávku Hanzla na Brožíka při samostatném úniku. Zápas tak skončil remízou 4:4 a je to pro nás další bodová ztráta v domácím prostředí, navíc s posledním týmem tabulky. (zhodnotil Michal Rapavý)

Dneska jsme byli lepším a aktivnějším týmem, ale o body nás připravila naše střelecké nemohoucnost a kvalitní obranná fáze hostů. Hráčům se nedařilo ve finální fázi a s postupem času se dostali do křeče, kdy neproměnili ani ty největší šance. Soupeř si zejména díky brankáři Soukupovi odváží bod. Diváci viděli napínavý duel, který jsme mohli v závěru rozhodnout v náš prospěch, ale také velmi slabý výkon rozhodčího Říhy. V dalším kole, ale tentokráte až za 14 dní, jedeme do Kladna, kde hraje svá domácí utkání RSC Čechie Slaný, tým který se v odvetách výrazně zlepšil a postupně se v tabulce posouvá výše, v tomto kole dokonce porazil lídra druhé ligy Andy Liberec na jejich palubovce 3:2. Nečeká nás tak nic jednoduchého, chceme ale uspět a odčinit tak domácí ztrátu. (dodal Pavel Zuna)


13. kolo:

FC Arsenal Benešov - CF Radobýl 2:17 (0:7)

Branky: 26´ Šindelář, 33´ Chlasták - 5´ Hranička (Vacek), 12´ Rapavý (Hranička), 12´ Grunert J. , 12´ Brožík (Hanzl), 16´ Koláček (Brožík), 16´ Vacek, 19´ Vacek (Grunert J.), 23´ Grunert J. (Koláček), 26´ Brožík (Koláček), 26´ Vacek (Novotný), 29´ Hanzl (Koláček), 31´ Grunert J. (Hanzl), 32´ Novotný (Grunert J.), 35´ Koláček (Brožík), 36´ Rapavý (Vacek), 38´ Hanzl (Mühlfait), 39´ Novotný (Grunert J.)

Průběh utkání: 0:9, 1:9, 1:13, 2:13, 2:17

Rozhodčí: Gryc, Janeček

Delegát: Primus

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Novotný, Rapavý, Vacek, Hranička - Hanzl, Grunert Jakub, Brožík, Koláček - Mühlfait

Hodnocení utkání:

V prvním mistrovském zápase odvetné části jsme zajížděli do Neveklova, kde hraje domácí zápasy benešovský FC Arsenal. Po první části soutěže jsme měli na svém kontě pouze jediný bod z venkovních zápasů, chtěli jsme tak konečně vyhrát. Od úvodních minut jsme hráli v tempu a bylo vidět naše nasazení a chuť zvítězit. V 5.minutě jsme se dostali do vedení, když se trefil Hranička a svojí premiérovou trefou za Radobýl otevřel náš brankový účet - 1:0. V té chvíli nikdo netušil co se bude dít na hřišti. V rozmezí pouhé jedné minuty, po trefách Rapavého, Grunerta a Brožíka byl stav už 4:0. V 16.minutě přidaly branky Koláček s Vackem - 6:0. Poločasové skóre 7:0 svítilo na tabuli po další trefě Vacka. Do kabin jsme tak odcházeli s luxusním náskokem sedmi branek. V druhé půli jsme chtěli pokračovat ve stejném duchu. Domácí jsme přehrávali a přidávali další branky. Ve 23.minutě Grunert - 8:0, ve 26.minutě Brožík - 9:0. V té samé minutě jsme trošku polevili v koncentraci a čestný úspěch domácích vsítil Šindelář - 9:1. Pak jsme zase stříleli my, po brankách Vacka, Grunerta, Hanzla, Novotného byl stav 13:1. Pak se znovu prosadili domácí, v 33.minutě snižoval Chlasták - 13:2. Do konce utkání jsme soupeře nešetřili a přidali další branky, úspěšnými střelci byli Koláček, Rapavý, Hanzl a Novotný - 17:2. Domácím jsme tedy uštědřili vysokou porážku, ale nutno dodat, že zcela zaslouženě. (zhodnotil Michal Rapavý)

Musím dát za pravdu Michalovi, po celý průběh zápasu jsme byli jednoznačně lepším týmem, konečně jsem viděl starý dobrý Radobýl. Každopádně je to naše historicky nejvyšší výhra na půdě soupeře. Každý hráč si vylepšil kanadské bodování a je vidět, že když dobře potrénujeme a připravíme se na soupeře, můžeme hrát kvalitní futsal. Doufám, že si touto výhrou všichni zlepší sebevědomí a další domácí zápas s pokorou zase odjezdí.


12. kolo:
Volno...

11. kolo:

CF Radobýl - FC Dalmach Turnov 8:5 (3:3)

Branky: 1´ Grunert J. (Vacek), 5´ Hanzl, 20´ Vacek (Grunert J.), 25´ Grunert J. (Vacek), 28´ Vacek (Grunert J.), 28´ Brožík (Koláček), 28´ Hanzl, 31´ Brožík (Koláček) - 3´ Hurt, 8´ Kratochvíl, 11´ Kulhánek, 25´ Hurt, 38´ Menc

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 6:4, 7:4, 8:4, 8:5

Rozhodčí: Chládek, Melničuk

Delegát: Poppr

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Ekrt, Rapavý Marián - Novotný, Rapavý, Vacek, Grunert Jakub - Hanzl, Grunert Lukáš, Brožík, Koláček - Mühlfait

Hodnocení utkání:

Do posledního zápasu první poloviny soutěžního ročníku jsme vstupovali s jasným cílem, porazit Turnov a konečně ukončit sérii porážek a tím si polepšit v tabulce. Začátek nemohl být lepší, první minuta - 1:0. Vyrovnání ale bohužel přišlo velmi brzy. První poločas byl jako na houpačce, vedli jsme 1:0, 2:1, pak dokonce soupeř 2:3, ale nakonec poločasové skóre bylo 3:3. Druhý poločas začal podobně, v 25.minutě jsme šli opět do vedení 4:3, ale hned z rozehrávky soupeř srovnal. Rozhodla až tříminutovka v rozmezí 28.-31.minuty kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl 4 branek a rozhodli tak o osudu utkání. V dalším průběhu zápasu jsme již kontrovali hru a v poklidu dokráčeli k důležitému vítězství. Po chybě v rozehrávce ještě snížil na konečných 8:5 v 38.minutě Mencl.

V dnešním utkání jsme po nervózním prvním poločase odehráli celkem dobrý zápas. Šlo nám hlavně o tři body, tím jsme získali klid před odvetami.


10. kolo:

FC 83 Příbram - CF Radobýl 5:3 (2:2)

Branky: 5´ Šváb, 13´ Nohýnek, 31´ Šváb, 35´ Šváb, 39´ Nohýnek (10 m kop) - 2´ Zuna (Brožík), 13´ Koláček (Brožík), 28´ Vacek (Zuna)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3

Rozhodčí: Švagr, Rybka

Delegát: Kirilák

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Kurek, Rapavý Marián - Grunert Jakub, Rapavý, Vacek, Štorc - Zuna, Mühlfait, Brožík, Koláček - Hranička

Hodnocení utkání:

K důležitému utkání jsme zajížděli v 10. kole na palubovku FC 83 Příbram, hrálo se tzv. o šest bodů a navíc jsme chtěli prolomit neúspěšnou sérii prohraných utkání. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a nová posila Brožík se hned uvedl gólovou nahrávkou na nabíhajícího Zunu, který zkušeně zavěsil do horního rohu branky - 1:0. V 5.minutě srovnal domácí Šváb, když domácí vystihl naší špatnou rozehrávku a přečíslení 2 na 1 obránce bez problémů vyřešili 1:1. Ve 12.minutě si Nohýnek narazil s Vításkem a střelou bez přípravy vymetl šibenici - 1:2. V té samé minutě opět po nahrávce Brožíka prostřelil příbramského brankáře Koláček - 2:2. Do přestávky už žádný gól nepadl, herně vyrovnaný poločas tak skončil remízovým stavem. V druhém poločasu jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých brejků, to se nám ale vůbec nedařilo. Ve 24. minutě nás podržel dobře chytající Kurek, když si poradil s přísně nařízenou penaltou. Do vedení jsme se dostali v 28. minutě, když rozhodčí nechali výhodu po faulu na Zunu a Vacek svojí typickou dělovkou nedal brankáři šanci - 3:2. Bohužel místo toho abychom potvrdili další brankou naše vedení přišla další z individuálních chyb a špatně vyřešené přečíslení 3 na 1, domácí toho využili rychlým útokem do naší rozhozené obrany, které zakončili tečovanou střelou - 3:3. Navíc v 35.minutě zakončil svůj hattrick domácí Šváb, když se prosadil po další zbytečné ztrátě při přechodu do útoku - 3:4. Na konečných 3:5 v 39.minutě upravil Nohýnek z deseti metrového kopu nařízeného po šestém faulu. Závěrečná powerplay už snížení nepřinesla.

Dnešní utkání jsme nezvládli, je třeba se poučit z našich chyb, které nás sráží do kolen. Příbram téměř stoprocentně každou naší chybu potrestala brankou. Chybí nám herní pohoda a klid při zakončení, v posledním domácím utkání proti Turnovu musíme opět týmovým výkonem a srdíčkem zabojovat a zakončit tak polovinu sezóny vítězstvím.


9. kolo:

ANDY Liberec - CF Radobýl 8:6 (4:2)

Branky: 2´ Makula, 12´ Peškar, 16´ Král, 20´ Makula, 25´ Král, 27´ Makula, 38´ Král, 40´ Makula - 15´ Novotný (Rapavý), 20´ Grunert J. (Vacek), 21´ Vacek (Grunert J.), 25´ Vacek, 30´ Grunert J. (Rapavý), 32´ Štorc (Hanzl)

Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 6:6, 7:6, 8:6

Rozhodčí: Nagy, Milner

Delegát: Maurer

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Ekrt, Kurek - Novotný, Rapavý, Vacek, Grunert Jakub - Grunert Lukáš, Mühlfait, Hanzl, Koláček - Štorc, Hranička

Hodnocení utkání:

Do utkání proti lídrovi tabulky jsme nevstoupili nejlépe, hned ve 2. minutě jsme dostali laciný gól po chybě našeho brankáře - 1:0. Na 2:0 zvýšil vedení domácích ve 12. minutě Peškar. Andy se snažilo hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do brejků. Hra byla vyrovnaná a jen díky dobře chytajícímu brankáři Zíkovi jsme se nemohli dlouho střelecky prosadit. Nakonec jsme se přece jenom dočkali a v 15. minutě po narážečce s Rapavým skóroval Novotný - 2:1. Domácím jsme dělali pohybem a kombinací problémy a řadu našich útočných akcí zastavovali pouze za cenu faulů. Díky tomu jsme dostali výhodu desetimetrového kopu za 6.faul domácích, ten bohužel neproměnil Jakub Grunert, když vystřelil vysoko nad branku soupeře. Poté byl jednoznačně faulován Mühlfait, ale rozhodčí nechali domácí hrát a ty toho využili a zvýšili na 3:1. Další branku jsme obdrželi po nedůrazném bránění Makuly, který si nejdříve pohrál s obránci a pak mířil přesně - 4:1. Ve 20. minutě se nám ještě povedlo snížit, když si na autový kop Vacka naběhl Jakub Grunert a hlavou tečoval míč do branky - 4:2. Pak nám rozhodčí neuznali podle nás a podle změn pravidel ke dni 1.9. 2010 regulérní gól, když nejdříve pálil Vacek pouze do brankáře a současně s akustickým signálem dorážel do odkryté branky Novotný, místo toho jsme obdrželi dvě zbytečné žluté karty za protesty. První poločas proto skončil dvoubrankovým vedením domácích, ale herně to bylo velmi vyrovnané. Do kabin jsme odcházeli mírně řečeno rozladěni. V druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře, a dostávali Andy pod tlak. Hned v úvodní minutě druhé půle se trefil Vacek - 4:3. Ve 25. minutě se dostal k míči kanonýr Král a vymetl šibenici - 5:3. Na 5:4 v zápětí snížil ranou z trestného kopu Vacek. Ve 27. minutě jsme dostali smolný gól, když nejdříve výborným zákrokem vyrazil střelu Krále Ekrt, ale odražený míč Novotný napálil jen do Makuly a od něj skončil v naší síti - 6:4. V tu chvíli jsme soupeře ještě více zatlačili, a po sérii rohových kopů se k míči dostal Jakub Grunert a v pádu překonal Zíku - 6:5. V 32. minutě si pohrál s libereckými obránci Štorc a ve svém prvním střídání v utkání zaslouženě srovnal střelou do protipohybu brankáře na 6:6. V dalším průběhu zápasu se akce střídaly na obou stranách, ale brankáři byli pozorní. Rozhodl až přísně nařízený přímý volný kop z 38. minuty, kdy se k míči postavil Král a střelou přes zeď do šibenice nedal Ekrtovi žádnou šanci - 7:6. V závěrečné power play přišly sice nějaké šance, ale Vackovu střelu zastavila pouze tyč. Na konečných 8:6 uzavřel střelou do prázdné branky v posledních sekundách utkání Makula.

Tento zápas jsme prohráli především naší nedisciplinovaností a ukřivděností, ale i přesto musím kluky za předvedenou hru pochválit. Ve hře bylo vše, co nám chybělo v posledním domácím zápase s Alfou. Určitě to byl náš nejlepší venkovní zápas, bohužel bilance není růžová, poslední tři zápasy 0 bodů, 3x hraná power play a 3x trefená tyč na vyrovnání. Chybí nám štěstíčko, kterému musíme jít v posledních dvou utkáních naproti. Navíc jsme přišli o dva hráče, Ekrta s Novotným, když si zbytečně nechali dát 4. žluté karty a v dalším kole si budou muset odpykat trest - stop na jedno utkání. Domácím gratulujeme k vítězství, byla jen škoda, že do krásné jilemnické haly nepřišlo více diváků a to i přesto, že hrál liberecký fotbalista Štajner, futsal se musel líbit.

8. kolo:

CF Radobýl - SK Alfa Liberec 3:4 (1:2)

Branky: 7´ Koláček (Rosocha), 21´ Novotný (Grunert J.), 31´ Novotný (Grunert J.) - 8´ Hozda, 12´ Krejčík, 23´ Hoora, 33´ Novotný

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4

Rozhodčí: Gryc, Jelínek

Delegát: Procházka

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Ekrt, Kurek - Novotný, Rapavý, Vacek, Grunert Jakub - Hanzl, Rosocha, Koláček, Hurt - Zuna

Hodnocení utkání:

V 8. kole jsme hostili tým SK Alfa Liberec, který patří v letošní sezóně ke špičce druhé ligy. To také hosté potvrzovali od úvodních minut. Zejména v držení míče a hře jeden na jednoho byli velmi silní. I přesto jsme se dostali do vedení, když se po nahrávce Rosochy dostal k míči Koláček - 1:0. Bohužel jsme toto vedení neudrželi a v 8.minutě srovnal Hozda. Další z mnoha našich zaváhání využil ve 12.minutě Krejčík, když jsme propadli při napadání soupeře na jejich polovině a přečíslení dva na jednoho nebylo pro hosty složité vyřešit - 1:2. V první půli se už nic důležitého nestalo, takže se šlo do kabin za stavu 1:2. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe a hned v 21.minutě srovnal Novotný. Opět jsme ale nabídli hostům vedení, Hoora překonal Ekrta po třetí - 2:3. Ještě jednou se nám povedlo srovnat, když po rozehrávce autového kopu skóroval přesnou střelou Novotný - 3:3. Remízový stav nevydržel dlouho, když se otočil kolem obránce liberecký Novotný a střelou na zadní tyč dostal Alfu opět do vedení - 3:4. V té době měli hosté již 5 faulů, namísto toho abychom tuto výhodu využili a dalšími fauly měli výhodu v zahrávání desetimetrových kopů, samy jsme začali zbytečně faulovat a dali tak možnost hostům kopat dva desetimetrové kopy, ty však výborně chytil Ekrt. V posledních minutách jsme postupně zahazovali gólové šance, ani Hurt, Koláček a při závěrečné powerplay Hanzl nedokázali srovnat. Hanzlovu střelu zastavila v poslední minutě tyč. Hosté tak udrželi těsné jednogólové vedení 4:3 a odváží si tak 3 body.

Zápas se těžko hodnotí, v první půli nás soupeř jednoznačně přehrával, pak jsme se sice zvedli, ale soupeř dokázal využít jakoukoliv naší chybu, v závěru utkání při troše štěstí mohlo být alespoň srovnáno. Odehráli jsme asi nejhorší domácí zápas a přišli tak o domácí neporazitelnost. Je to škoda, dneska nám chyběla týmová hra, bojovnost a hlad po vítězství a bez tohoto body nelze udělat.


7. kolo:

UFA Salamandr Hradec Králové - CF Radobýl Litoměřice 7:5 (4:2)
Branky: 2´ Placák, 12´ Jelínek, 15´ Michal, 18´ Steiner, 24´ Černý, 37´ Jelínek, 40´ Černý - 19´ Hanzl, 19´ Grunert J. (Rapavý), 23´ Grunert J. (Hanzl), 38´ Grunert L., 38´ Grunert J. (Hanzl)

Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 4:2, 4:3, 5:3, 6:3, 6:4, 6:5, 7:5

Rozhodčí: Černý M., Kudrna

Delegát: Hora

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Novotný, Zuna, Šimáček, Grunert Lukáš - Rapavý, Mühlfait, Hanzl, Grunert Jakub

Hodnocení utkání:

Další druholigový zápas jsme odehráli v krásné, nové hale Třebeš, kde hrajou domácí utkání futsalisté týmu UFA Salamandr Hradec Králové. Před odjezdem jsme řešili problémy se sestavou, takže jsme nastoupili v nekompletní sestavě. Navíc domácí mají ve svém středu zkušené hráče a od začátku utkání to dávali najevo. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a hned v prvním střídání se domácí ujali vedení. Naše hra v prvním poločase postrádala snad vše, bez nápadu v útočné fázi, špatné bránění a hlavně bez pohybu. Domácí se tak lehce dostávali do šancí a nebýt brankáře Kurka mohlo být i hůře, ale i tak v 18. minutě zvyšoval už na 4:0 domácí kapitán Steiner. Pak jsme se konečně dostali ke slovu i my, v 19. minutě nejdříve využil výhodu přímého kopu Hanzl a pak se prosadil Jakub Grunert, když zakončil rychlý brejk. Ve 20. minutě jsme měli ještě výhodu deseti metrového kopu za 6. faul domácích, ale ten Šimáček neproměnil. Do kabin se šlo tedy za stavu 4:2 pro domácí. V druhé půli byla hra již vyrovnaná, v 23. minutě Jakub Grunert snížil na 4:3. Bohužel ale hned ve 24. minutě domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když se dostal k odraženému míči v brankovišti Černý - 5:3. Pak se hrála otevřená partie s šancemi na obou stranách, na hřišti ale vládli brankáři. Až v 37. minutě se prosadil kanonýr Jelínek po nacvičeném signálu z rohového kopu - 6:3. V tu chvíli si domácí mysleli, že už je zápas rozhodnutý. Nám se však ještě zápas podařil zdramatizovat. Nejprve donutil presinkem Lukáš Grunert domácího brankáře k chybě a ten ho nastřelil a míč skončil v jeho síti. Pak se trefil akrobaticky nůžkami mezi nohy brankáře Jakub Grunert a završil tak svůj hattrick v zápase - 6:5, to vše se stalo v rozmezí jedné minuty. V 39. minutě přišly dvě velké šance, nejdříve Hanzl nastřelil tyč a Šimáček nedokázal využít dalšího zaváhání domácího brankáře, když výborně zachytil jeho rozehrávku, ale následná klička mu však nevyšla. V poslední minutě jsme zbytečně ztratili míč na polovině soupeře při naší powerplay a domácí útočník Černý uzavřel skóre zápasu střelou do prázdné branky - 7:5.

Měli jsme problémy se sestavou, avšak na tom nemění fakt, že jsme především v první půli měli odehrát lepší zápas. Přes všechny problémy jsem rád, že i za stavu 4:0 pro domácí (v této době jsme snad ještě byli na dálnici D11) jsme zápas nevypustili, se ctí ho dohráli a při troše štěstí mohli i bodovat. Nezbývá než zapomenout a vzít si ponaučení.

6. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - SK Olympik Mělník 6:3 (1:0)

Branky: 12´ Grunert J. (Kurek), 21´ Vacek (Grunert J.), 31´ Novotný (Grunert J.), 33´ Hanzl z pen., 36´ Grunert J. z 10 m kopu, 38´ Jícha (Koláček) - 26´ Pokorný, 34´ Gabčo, 39´ Gabčo

Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3

ŽK: Machulka, Neuman, Pokorný (všichni Mělník)

ČK: 30´ Machulda (Mělník)

Rozhodčí: Janeček, Hanzlík

Delegát: Neuman

Diváků: 100

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Novotný, Štorc, Grunert J., Vacek - Rapavý, Hanzl, Jícha, Koláček - Zuna

Hodnocení utkání:

Po první porážce, kterou jsme utrpěli v minulém kole na Kladně, jsme v domácím prostředí chtěli porazit exligový SK Olympik Mělník, jehož výsledky jsou zatím za očekáváním. Věděli jsme o síle soupeře, takže začátek byl hodně opatrný. První poločas nabídl spíše taktickou bitvu, a když už se dostali hráči ke střelám, brankáři byli připraveni a dlouho svítil na tabuli stav 0:0. Ve 12. minutě ale utekl po levé postraní čáře Jakub Grunert a nechytatelnou střelou určil poločasové skóre 1:0. To druhá půle už byla o něčem jiném. Hned v první minutě zvýšil na 2:0 Vacek, když jeho střela prošla dvou bránícím hráčům mezi nohami. Pak už soupeř musel více otevřít hru. V 26. minutě jsme po ztrátě míče díky presingu soupeře dostali kontaktní branku, když se do rozhozené obrany prosadil Pokorný - 2:1. Soupeř ale hodně přitvrdil, někdy až za hranicemi fair play. Jeden z rychlých brejků přerušil na půlce hostující brankář jen za cenu druhé žluté karty v utkání a musel odejít do sprch. Nabídnutou dvouminutovou přesilovou hru jsme využili, když se prosadil křižnou přízemní střelou nejlepší střelec týmu Novotný - 3:1. V 33. minutě nařídili rozhodčí po faulu na Grunerta pokutový kop, ten s přehledem proměnil Hanzl - 4:1. Pak sice v 34. minutě snížil při powerplay asi nejlepší hráč soupeře Gabčo - 4:2, ale jinak už bylo plné hřiště hráčů Radobýlu. Navíc soupeř další průběh takticky nezvládl a svými fauly nám nahrával. Za 6. faul následoval 10.metrový kop, který s jistotou proměnil Jakub Grunert - 5:2. Další zaváhání soupeře využil Jícha a v 38. minutě už byl stav 6:2. V 39. minutě už jen kosmeticky upravil skóre na 6:3 svojí druhou trefou v zápase Gabčo.

Důležitý domácí zápas jsme zvládli a udrželi tak kontakt s čelem tabulky. Velmi dobře zachytal brankář Kurek a nejlepším hráčem byl Jakub Grunert, který si připsal 4 body do kanadského bodování, když ke dvěma trefám ještě přidal dvě gólové nahrávky. Pochvalu ale určitě zaslouží celý tým, na soupeře jsme se dobře připravili a byli po zásluze odměněni cennými body.


5. kolo:

SK Kladno - CF Radobýl Litoměřice 6:3 (4:1)

Branky: 1´ Kron, 6´ Imlauf, 11´ Švambera, 17´ Vincenc, 21´Fujdiar, 27´ Výborný - 13´ Grunert J. (Zuna), 21´ Šimáček (Grunert J.), 40´ Šimáček (Novotný)

Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3

Rozhodčí: Říha, Rybka

Delegát: Drobný

Diváků: 50

Sestava CF Radobýl: Ekrt, Kurek - Novotný, Zuna, Grunert J., Šimáček - Rapavý, Grunert L., Hanzl, Hurt - Mühlfait

Hodnocení utkání:

V 5. kole nás čekal loňský semifinalista play off, věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání. Úvod utkání jsme ale absolutně nezvládli. Soupeř nás svým pohybem a kombinační hrou přehrával. Už v 11. minutě domácí zaslouženě vedli 3:0. Až poté se hra vyrovnala a přišly šance i na naší straně, jednu z nich využil v 13. minutě Jakub Grunert. Bohužel jsme do poločasu ještě jednou inkasovali a skóre 4:1 odpovídalo průběhu hry. Do druhé půle už jsme šli s vědomím, že nemáme co ztratit, začali jsme soupeře presovat na jejich polovině. V 21. minutě jsme sice snížili, když se trefil navrátilec do sestavy po dlouhodobém zranění Šimáček, ale hned z protiútoku to bylo zase o tři branky, když se trefil Fujdiar. Za tohoto stavu soupeř velmi dobře bránil a vyrážel do nebezpečných brejků, spoustu z nich jsme zastavovali jen za cenu faulu. Díky faulům soupeř kopal v zápase 4 desetimetrové kopy, ale náš brankář Ekrt je všechny výbornými zákroky pochytal. V 27. minutě po nacvičeném signálu domácí zvýšili na 6:2 a konečné skóre upravil svou druhou trefou v zápase ve 40. minutě Šimáček. Kladno vyhrálo zaslouženě, soupeři gratulujeme k vítězství.

4. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - RSC Čechie Slaný 9:3 (5:1)

Branky: 9´ Tichý (Jícha), 12´ Hanzl, 14´ Vacek, 15´ Jícha (Hanzl), 15´ Vacek (Zuna), 22´ Vacek, 32´ Novotný (Grunert J.), 39´ Novotný, 40´ Jícha (Štorc) - 7´ Blanda (Jiránek), 26´ Blanda (Kozák), 27´ Jiránek (Hafenrichter)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 6:2, 6:3, 7:3, 8:3, 9:3

Rozhodčí: Houdek, Lasch

Delegát: Chyba

Diváků: 150

Sestava CF Radobýl: Ekrt, Kurek - Novotný, Zuna, Grunert J., Vacek - Mühlfait, Rapavý, Hanzl, Tichý - Štorc

Hodnocení utkání:

Ve 4. kole jsme v domácím prostředí hostili tým RSC Čechie Slaný, který byl aktuálně na poslední příčce tabulky, takže nic jiného než 3 bodový zisk jsme si nepřipouštěli. Od úvodu zápasu jsme soupeře přehrávali a aktivní hrou si vytvářeli dobré šance. Ale jak to už ve sportu bývá, soupeř se z brejkové akce ujal vedení, když Blanda v 7. minutě prostřelil vyběhnuvšího Ekrta. Byla jen otázka času, kdy se prosadíme a převahu vyjádříme gólově, soupeř pouze bránil a občas zahrozil z brejku. Náš střelecký účet v utkání otevřel brankou v 9. minutě Tichý. Ve 12. minutě po krásné akci kapitána Hanzla, kdy nejdříve akrobaticky zachytil míč mířící do autu, narazil si s Tichým a umístěnou střelou nedal brankáři šanci - 2:1. V prvním poločase jsme přidali další tři góly, dvakrát se trefil Vacek a jednou Jícha - 5:1. Na začátku druhé půle zkompletoval svůj hattrick Vacek a do té doby jsme na palubovce jasně dominovali. Po této trefě jsme zcela nepochopitelně polevili v koncentraci, přestali hrát a soupeř s vědomím, že v zápase už nemá co ztratit, nás začal přehrávat a brankami ve 26. a 27. minutě snížil na 6:3. V 32. minutě ovšem po signálu z trestného kopu zvýšil střelou do šibenice na 7:3 Novotný. Pak už jsme zase byli na hřišti páni my a při soupeřově hře bez brankáře v 39. minutě zvýšil střelou do prázdné branky přes celé hřiště Novotný - 8:3. V 40. minutě ještě upravil na konečných 9:3 Jícha.

Dneska jsme soupeře zcela jednoznačně přehráli, škoda jen pětiminutového výpadku na začátku druhé půle, kdy jsme zbytečně soupeři dovolili snížit. Předvedli jsme dobrý výkon, dali 9 krásných branek, do tabulky si připsali tři body, takže jsme spokojeni. Navíc přišla i velmi solidní návštěva.


3. kolo:

FC Betis Kadaň - CF Radobýl Litoměřice 3:3 (1:1)

Branky: 12´ Švestka (Mezera), 32´ Pálinkáš (Švestka), 34´ Pálinkáš (Švestka)- 13´ Grunert Jakub (Tichý), 29´ Tichý (Grunert Jakub), 31´ Rapavý (Grunert Jakub)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3

Rozhodčí: Milner, Kresta

Delegát: Svoboda

Diváků: 20

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Rapavý, Zuna, Tichý, Grunert Jakub - Hanzl, Grunert Lukáš, Mühlfait, Koláček

Hodnocení utkání:

Ve 3. kole jsme jeli na palubovku týmu FC Betis Kadaň, k nováčkovi druhé ligy. V předchozích dvou zápasech domácí prohráli, takže jsme jeli s cílem vyhrát a potvrdit tak domácí vítězství nad Benešovem. Zápas nenabídl gólovou přestřelku a spíše se hrálo ze zabezpečených obran, domácí hráli vyloženě na brejky. I přes výrazné držení míče jsme si v prvním poločase nevytvořili více gólových šancí. Domácí se navíc dostali do vedení po chybě v rozehrávce ve 12. minutě, kdy Vrba prostřelil z úhlu Kurka. V 13. minutě ale srovnal Jakub Grunert po nahrávce Tichého. Do poločasu se již střelecky nikdo neprosadil. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu, určovali jsme tempo zápasu, převahu jsme také projevili gólově ve 29. a 31. minutě, kdy po nahrávkách Jakuba Grunerta skóroval nejdříve Tichý a pak po kombinaci do prázdné branky Rapavý. Už se zdálo, že zápas dovedeme do vítězného konce, ale bohužel jsme polevili v koncentraci a v 32. minutě tečovanou střelou snížili domácí na 2:3. Srovnání na konečných 3:3 přišlo v 34. minutě po zbytečné ztrátě a rychlém brejku domácích. Poté jsme vrhli všechny síly do útoku, ale už jsme vítězný gól nevstřelili. Z Kadaně vezeme pouze bod, po průběhu utkání, kdy jsme vedli již o dvě branky je to škoda, takové zápasy nesmíme ztrácet. Na druhou stranu, domácí měli také šance, ale Kurek byl proti, v zápase nás tak podržel. Nyní nás čeká v domácím zápase mužstvo Čechie Slaný, který je po třech odehraných kolech na posledním místě tabulky s nulovým ziskem bodů. Proto nesmíme soupeře podcenit a od začátku jít za vítězstvím.


2. kolo:

CF Radobýl Litoměřice - FC Arsenal Benešov 6:5 (4:3)

Branky: 2´ Novotný, 11´ Vacek, 12´ Novotný, 20´ Grunert Lukáš (Koláček), 24´ Novotný, 26´ Hanzl (Grunert Lukáš)- 9´ Pavlík, 11´ Burian, 14´ Kilián, 22´ Chlasták, 22´ Kilián

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5

Rozhodčí: Melničuk, Chládek

Delegát: Drobný

Diváků: 130

Sestava CF Radobýl: Kurek, Ekrt - Novotný, Zuna, Vacek, Grunert Jakub - Hanzl, Grunert Lukáš, Štorc, Koláček - Rapavý

Hodnocení utkání:

V 2. kole jsme přivítali tým FC Arsenal Benešov, který v domácím prostředí porazil ambiciózní tým Andy Liberec 7:5 a tak jsme očekávali těžké utkání. To se také potvrdilo, hrál se útočný futsal s šancemi na obou stranách, několikrát zazvonily tyče branek, ale nakonec jsme byli o gól šťastnější a všechny body zůstali doma.

Průběh utkání tomu nasvědčuje, již v 2. minutě jsme vedli 1:0, kdy po rychlém brejku skóroval Novotný. V 9. minutě po zbytečné ztrátě na naší polovině hostující Pavlík krásnou střelou vymetl šibenici, Kurek byl bezmocný. V 11. minutě se nejdříve soupeř po brance Buriana ujal vedení 2:1, ale v té samé minutě Vacek tečovanou dělovkou zpoza hráče srovnal na 2:2. V 12. minutě jsme opět otočili stav na 3:2, když střelu Novotného z půlky hřiště netečoval probíhající Zuna, ale natolik zmátl hostující gólmana a ten už nestačil zareagovat a míč skončil v síti. Ve 14. minutě bylo opět srovnáno, když se po špatném výhozu našeho brankáře prosadil do rozhozené obrany Kilián. Ve 20. minutě po kombinaci Hanzla s Koláčkem určil poločasové skóre Lukáš Grunert, který jesličkami nedal brankáři šanci. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a po dvou slepených gólech v 22. minutě utkání soupeř otočil zápas ve svůj prospěch na 5:4. Naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat, když svůj hattrick v zápase dovršil v 24. minutě z trestného kopu Novotný, když jeho střelu neudržel gólman hostí a k překvapení všech skončil míč za jeho zády. O další dvě minuty později jsme opět strhli vedení na svojí stranu, když se zapsal mezi střelce kapitán Hanzl po jeho typické individuální akci a zakončením mezi nohy brankáře určil konečné skóre zápasu 6:5. Toto vedení jsme i přes závěrečný tlak soupeře dokázali udržet, i přesto, že posledních 8 minut utkání jsme hráli pod hrozbou 10. metrového kopu, který by následoval po našem dalším faulu, zhodnotil průběh zápasu nehrající sportovní ředitel Ing. Michal Rapavý.

Závěr utkání jsme takticky dobře zvládli, vycházeli jsme ze zajištěné obrany. V závěru si hosté vytvořili pár šancí na skórování, ale brankář Kurek byl proti. Vítězství si ceníme, soupeř podal dobrý výkon a diváci se museli předvedenou hrou bavit. Vstup do sezóny je velmi důležitý, takže tyto body z domácího prostředí budeme chtít potvrdit v dalším kole, kdy zajíždíme k nováčkovi soutěže FC United Kadaň, dodal sekretář klubu Pavel Zuna.


1. kolo:

Volno... (tým FK Mladá Boleslav se odhlásil ze soutěže)